Zespół czy DJ na wesele – co najlepiej sprawdzi się na współczesnej zabawie weselnej?

Muzyka odgrywa niezwykle istotną rolę na każdej zabawie weselnej. Niektórzy preferują przeboje grane na żywo, inni natomiast wolą dobrze znane i lubiane utwory odtwarzane z płyt. W zależności od naszych upodobań oraz oczekiwań gości weselnych do wyboru mamy albo wespół weselny, albo DJ-a. Jakie są zalety każdej z tych opcji i którą z nich wybrać na swoją zabawę weselną?

DJ na wesele – profesjonalista z różnorodnym repertuarem

DJ na wesele większości z nas kojarzy się z nowoczesnością. Jego zadaniem jest bowiem zapewnienie gościom znakomitej zabawy za pomocą muzyki odtwarzanej z płyt. Zaletą muzyki granej z płyt jest jej brzmienie – jest ono zawsze takie samo, co z pewnością spotka się z uznaniem tych osób, które od koncertów na żywo preferują słuchanie muzyki w oryginalnym brzmieniu. DJ na wesele posiada liczne zalety, które warto wziąć pod uwagę decydując o oprawie muzycznej swojego wesela.

Przede wszystkim, DJ na wesele jest w stanie zapewnić nam bardzo różnorodny i bogaty repertuar, na którego dobór duży wpływ możemy mieć także my sami. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby zaproponować DJ-owi listę własnych utworów, które szczególnie chcielibyśmy usłyszeć podczas zabawy. Pozwoli to urozmaicić przyjęcie weselne nie tylko popularnymi polskimi przebojami weselnymi, ale także piosenkami, które sami lubimy i które kojarzą się z naszym związkiem.

Zespół czy DJ na wesele – co najlepiej sprawdzi się na współczesnej zabawie weselnej?

DJ na wesele posiada także przygotowane własne listy utworów, które cieszą się największą popularnością podczas zabaw i przyjęć weselnych. Wśród nich znaleźć można zarówno popularne piosenki biesiadne i przeboje z minionych lat, jak współczesne hity, które z pewnością ucieszą młodszych uczestników zabawy. Wszystkie utwory to sprawdzone i znane przeboje, przy których nasi goście z pewnością będą się świetnie bawili.

Zespół czy DJ na wesele – co najlepiej sprawdzi się na współczesnej zabawie weselnej?

Zespół weselny – muzyka grana na żywo i prowadzenie zabawy weselnej w jednym

Zespół weselny, w przeciwieństwie do DJ-a, z założenia zabawia gości muzyką graną na żywo. W jego skład wchodzą instrumentaliści oraz jeden lub więcej wokalistów, którzy mogą pełnić także funkcję wodzirejów i prowadzących zabawę. Jeśli szczególnie zależy nam na występie na żywo, warto zawsze upewnić się, czy wybrany przez nas zespół weselny oferuje taką opcję.

Zespół weselny to znakomity wybór dla tradycjonalistów, którzy kochają oryginalną muzykę graną na żywo. Mimo tego, że grupy weselne nie posiadają tak rozbudowanej biblioteczki przebojów, którą może poszczycić się DJ na wesele, także ich repertuar jest bardzo bogaty i różnorodny. Z powodzeniem może bowiem liczyć setkę, a nawet więcej popularnych przebojów weselnych. Muzyka grana na żywo z pewnością spotka się z uznaniem starszych gości, którzy nade wszystko cenią sobie tradycyjne rozwiązania.

Decydując się na zatrudnienie profesjonalnego zespołu weselnego warto zawczasu zapoznać się z jego repertuarem. Każda grupa muzyczna posiada bowiem swój indywidualny styl, który nie zawsze musi przypaść nam do gustu. Podjęcie ostatecznej decyzji z pewnością ułatwi zapoznanie się z krótkim filmikiem z występu zespołu, podczas którego ocenimy nie tylko sam warsztat muzyczny zespołu, ale także jego interakcję z gośćmi oraz sposób prowadzenia zabawy weselnej.