Zabawa weselna a mali goście. Czy warto zapraszać dzieci na wesele?

Znane powiedzenie mówi, że ślub jest dla pary, a zabawa weselna dla gości. Jest w tym wiele prawdy, gdyż wesele pozwala dzielić się swoim szczęściem z rodziną i przyjaciółmi oraz wspólnie z nimi świętować rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Co jednak z najmłodszymi członkami naszych rodzin, czyli z dziećmi? Czy je również warto zaprosić na zabawę weselną, czy może lepiej zorganizować wesele tylko dla osób dorosłych?

Zabawa weselna. Wstęp tylko dla dorosłych!

Większość młodych par organizuje swoje wesele tylko z myślą o osobach dorosłych. To dla nich wybierane jest menu, muzyka oraz weselne atrakcje. Zapraszając tylko dorosłych członków naszych rodzin oraz przyjaciół zyskujemy pewność, że zabawa potrwa zgodnie z planem, a większość gości pozostanie na niej do późnych godzin nocnych lub, jak kto woli, porannych. Dzieci zwykle wcześniej chodzą spać, a dodatkowo zmęczone dużą ilością emocji i zamieszczaniem mogą wymóc na swoich rodzicach wcześniejszy powrót do domu i tym samym zupełnie nieświadomie skrócić naszą zabawę.

Wesele nie jest raczej imprezą dostosowaną do potrzeb małych dzieci. Duże zamieszanie, głośna muzyka oraz obecność alkoholu zdecydowanie nie sprzyjają bowiem dobremu samopoczuciu najmłodszych. Stąd większość par decyduje się zaprosić na swoją zabawę tylko osoby dorosłe, ewentualnie wraz z dziećmi w wieku od 14 lat wzwyż. Jest to dobry wybór, jeśli zależy nam na dobrym samopoczuciu wszystkich gości oraz daniu szansy rodzicom na świetną zabawę bez konieczności zajmowania się w tym czasie swoimi pociechami.

Zabawa weselna a mali goście. Czy warto zapraszać dzieci na wesele?

Rodzinna zabawa bez dzieci? Jak pogodzić wesele z obecnością najmłodszych?

Wiele par nie wyobraża sobie jednak rodzinnej imprezy bez obecności dzieci. Niektórzy rodzice decydują się zabrać na wesele swoje pociechy nie mając możliwości ich pozostawieniu w domu pod opieką babci czy innych krewnych. W takiej sytuacji, jeśli chcemy, aby na naszym weselu gościli najmłodsi, warto zatroszczyć się o ich komfort oraz zapewnić im pewne atrakcje, które umilą im czas spędzony na zabawie. W tym celu możemy zdecydować się na zatrudnienie opiekunki, która zajmie się najmłodszymi uczestnikami zabawy oraz zapewni im atrakcyjne zabawy.

Warto także wybrać salę weselną, która dysponuje odrębnym pokojem, który będzie mógł zostać na czas imprezy zaadaptowany na kącik dziecięcy. Dzieci będą mogły odpocząć w nim od zgiełku panującego na sali weselnej oraz zając się intersującymi je czynnościami takimi, jak np. rysowanie, czytanie wspólnie z opiekunką książeczek lub zabawami. Zapraszając na wesele dzieci należy także dostosować do ich gustu weselne menu – najmłodsi zwykle niechętnie jedzą wyszukane potrawy, warto zastąpić je prostymi i smacznymi daniami dostosowanymi do ich potrzeb.

Jak widać organizacja wesela, na którym gościć będą dzieci, jest trudniejsza i bardziej wymagająca niż przygotowanie zabawy tylko dla osób dorosłych. Jeśli jednak nie wyobrażamy sobie zaproszenia naszych gości bez ich pociech lub nasi bliscy nie wyobrażają sobie pozostawienia dzieci w domu i zabawy bez nich, przy odrobinie dobrych chęci oraz pójściu na pewne ustępstwa z powodzeniem można pogodzić zabawę weselną z obecnością najmłodszych.