Wymarzona suknia ślubna nowa czy używana – którą wybrać?

Wybór sukni ślubnej to jedna z najważniejszych decyzji, jaką przed ślubem musi podjąć każda przyszła panna młoda. Kobiety już jako małe dziewczynki marzą o weselu, na którym zaprezentują się w najpiękniejszej, idealnie dopasowanej ślubnej kreacji. Zakup nowej sukni ślubnej w salonie wiąże się jednak z dużym wydatkiem, wiele przyszłych panien młodych zastanawia się więc nad alternatywą – używaną sukienką ślubną, którą można kupić lub wypożyczyć.

Nowa suknia ślubna prosto z salonu

Zakup nowej sukni ślubnej ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest możliwość wyboru modnego fasonu ślubnej kreacji pochodzącej od renomowanego producenta, a często także od znanego projektanta. Będzie to więc znakomity wybór dla tych panien młodych, które na co dzień ubierają się modnie i na czasie oraz pragną zabłysnąć w wyjątkowej kreacji także w dniu swojego ślubu i wesela.

Nowa suknia ślubna zamawiana w salonie może być idealnie dopasowana do sylwetki przyszłej panny młodej. Standardowe rozmiary kreacji ślubnych nie zawsze perfekcyjnie pasują bowiem do figury, która jest indywidualną cechą każdej kobiety. Kupując nową kreację w salonie zyskujemy możliwość dokonania bezpłatnych poprawek oraz dostosowania wybranego modelu sukni do naszego wzrostu oraz całej sylwetki. Dzięki temu nasza suknia ślubna będzie uszyta idealnie na naszą miarę!

Niestety, zakup nowej sukni ślubnej wiąże się z dość znaczącym wydatkiem. Koszt nabycia ślubnej kreacji w salonie to wydatek, który może sięgać od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Warto jednak wiedzieć, że po ślubie sukienkę możemy sprzedać i w ten sposób odzyskać część zainwestowanych w jej zakup pieniędzy. Wiele kobiet decyduje się także na zakup nowej sukni pragnąć zachować ją sobie na pamiątkę lub przekazać w prezencie młodszej siostrze, a nawet córce.

Wymarzona suknia ślubna nowa czy używana – którą wybrać?

Używana suknia ślubna z wypożyczalni lub z Internetu

Doskonałą alternatywą dla zakupu nowej sukni ślubnej jest zakup jej używanego odpowiednika lub wypożyczenie kreacji z wypożyczalni sukien ślubnych. Będzie to doskonały wybór dla tych kobiet, które nie chcą wydawać dużych pieniędzy na kupno sukienki, którą założą tylko na jeden dzień oraz dla panien młodych, których budżet ślubny nie pozwala na tak duży wydatek.

Wypożyczając suknię ślubną z wypożyczalni musimy się jednak liczyć z tym, że nie wszystkie dostępne w ich ofercie modele sukien będą pasowały do naszej sylwetki. Nie będziemy miały także możliwości dokonania poprawek krawieckich na wybranej sukni. Przed oddaniem kreacji do wypożyczalni należy także poddać ją profesjonalnemu czyszczeniu, co także wiąże się z pewnym wydatkiem.

Zdecydowanie więcej możliwości daje natomiast zakup używanej kreacji od jej poprzedniej właścicielki. Szeroki wybór używanych sukien ślubnych na sprzedaż możemy znaleźć chociażby na popularnych portalach ogłoszeniowych, gdzie często za ułamek ceny salonowej możemy odkupić sukienkę pochodzącą z najnowszej kolekcji. Po zakupie wystarczy jedynie zanieść kreację do zaufanej krawcowej, która dokona potrzebnych poprawek oraz idealnie dopasuje suknię do naszej sylwetki oraz wymagań.