Wybieramy najlepszy zespół muzyczny na wesele!

Decyzja podjęta! Na Waszym weselu zagra zespół muzyczny. Pozostaje jednak jeszcze jego wybór, a to niełatwa decyzja zważywszy, jak wiele zespołów weselnych ogłasza się w Internecie, prasie oraz na portalach weselnych. Wybierając zespół muzyczny na weselne warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, aby mieć pewność, że jego wybór będzie właściwy. Jakich – tego dowiecie się poniżej!

Demo, czyli co zespół weselny ma do zaoferowania w praktyce

W poszukiwaniach zespołu weselnego warto skupić się na grupach działających w naszym mieście lub w jego okolicach. Większość znanych zespołów dojeżdża także na wesela organizowane w innych częściach Polski, wiąże się to jednak z dodatkowym wydatkiem dla pary, dlatego w pierwszej kolejności warto zapoznać się z ofertami grup działających blisko naszego miejsca zamieszkania.

Poszukiwania zespołu weselnego warto rozpocząć do przejrzenia ich ofert na łamach portali ślubnych. W jednym miejscu znajdziemy bowiem szeroki wybór grup muzycznych pracujących w naszej najbliższej okolicy, zapoznamy się z ich wizytówkami, opiniami klientów oraz znajdziemy link prowadzący do stron internetowych, na którym z pewnością będzie obecne demo zespołu.

Obejrzenie krótkiego filmiku nagranego podczas występu zespołu pozwoli nam lepiej ocenić jego umiejętności, repertuar oraz styl i stwierdzić, czy chcielibyśmy mieć właśnie taką oprawę muzyczną na swojej zabawie weselnej. Jeśli tak, skontaktujmy się z zespołem, jeśli nie… szukajmy dalej!

Wybieramy najlepszy zespół muzyczny na wesele!

Spotkanie z faworytami, czyli jak spośród kilku zespołów weselnych wybrać ten najlepszy?

Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby wybrać kilka różnych zespołów weselnych, które nam odpowiadają oraz umówić się z nimi na wstępne spotkanie. W jego trakcie będziemy mogli zadać wszystkie pytanie odnośnie pracy wykonawców, kosztów realizowanej przez nich usługi, a także poprosić zespół o próbny występ!

Bardzo istotnym pytaniem, które warto zadać podczas spotkania z zespołem, jest to, czy wykonuje on muzykę „na żywo”. Warto bowiem mieć świadomość, że nie wszyscy wykonawcy śpiewają i grają na żywo, wielu z nich posługuje się bowiem już gotowymi nagraniami pozostawiając sobie jedynie miejsce na interakcję z gośćmi oraz prowadzenie zabawy weselnej.

Bardzo istotnym zadaniem, jakie stoi przed zespołem jest zabawianie gości oraz prowadzenie zabawy weselnej. Z tego powodu warto wybierać zespoły posiadające co najmniej dwóch wykonawców, którzy posiadają umiejętności zabawiania publiczności. Podczas, gdy jeden z nich będzie zajmował się śpiewaniem, drugi będzie zachęcał gości do wspólnej zabawy na parkiecie oraz podkręcał wesołą atmosferę.

Czas trwania występu zespołu a możliwość jego przedłużenia

W momencie, kiedy wiemy już, który z zespołów najlepiej nadaje się do wystąpienia na naszej zabawie weselnej, powinniśmy podpisać z nim umowę oraz wpłacić zadatek. Oprócz terminu oraz dokładnego kosztu realizacji usługi w umowie z zespołem weselnym warto zapisać także długość jego występu oraz wysokość dopłaty za jego przedłużenie.

Polskie wesela zazwyczaj trwają ok. 12 godzin, ale niekiedy zdarza się także tak, że pomimo wczesnego ranka, nasi goście nadal będą świetnie się bawili – warto więc umożliwić im kontynuowanie tańców dopłacając ustaloną wcześniej kwotę do widniejącego w umowie honorarium zespołu.