Używana suknia ślubna. Czy warto kupić sukienkę z drugiej ręki?

Wybór i zakup sukni ślubnej to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez kobiety momentów ślubnych przygotowań. Dla większości panien młodych wybór jest prosty i oczywisty – suknia ślubna musi być nowa i pochodzić prosto z salonu. Co jednak w sytuacji, kiedy mamy bardzo ograniczony budżet i każda zaoszczędzona złotówka się liczy? Czy w takim wypadku warto zdecydować się na używaną kreację?

Suknia ślubna i jej znaczenie dla każdej przyszłej panny młodej

Wiele panien młodych wręcz nie wyobraża sobie sytuacji stanięcia przed ołtarzem w używanej kreacji. Nowa suknia ślubna jest dla nich jednym słusznym wyborem, nawet jeśli doskonale zdają sobie, że będą ją na sobie miały przez zaledwie jeden dzień. Inne kobiety podchodzą natomiast do kwestii sukni w bardziej praktyczny sposób i nie ma dla nich większej różnicy, czy będzie ona nowa, czy używana – najważniejsze, aby dobrze współgrała z ich sylwetką, była wygodna i nie kosztowała fortuny.

W dniu swojego ślubu każda kobieta zasługuje na to, aby czuć się i wyglądać wyjątkowo. Największa w tym zasługa sukni, która jest najważniejszym elementem ślubnego looku każdej przyszłej panny młodej. Ze względu na jej bogaty charakter, dużą ilość materiału oraz mnogość detali suknie ślubne są dość drogie w zakupie – ich ceny sięgają od średnio 2000 zł wzwyż. Znacznie taniej można natomiast wybrane z nich odkupić od ich poprzednich właścicielek. Oprócz samej ceny, używane suknie ślubne mają także wiele innych zalet, które warto poznać, zanim dokonamy ostatecznego wyboru.

Używana suknia ślubna. Czy warto kupić sukienkę z drugiej ręki?

Używana suknia ślubna. Powody, dla których warto ją wybrać!

Kupując używaną suknię ślubną mamy duży wpływ na jej cenę. Bez względu na to, czy zdecydujemy się ją nabyć w komisie, przez internet, czy odkupić od poprzedniej właścicielki, zawsze możemy spróbować obniżyć nieco jej cenę wyjściową i tym samym stać się właścicielką praktycznie nowej kreacji za ułamek jej ceny katalogowej. Na popularnych portalach ogłoszeniowych znaleźć można wiele anonsów kobiet sprzedających markowe suknie z najnowszych kolekcji, które możemy upolować za mniej niż połowę ich ceny.

Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem używanej kreacji jest doskonały stan większości sukien ślubnych pochodzących z tzw. drugiej ręki. Kreacje założone zaledwie dwa razy (najczęściej w dniu ślubu i podczas sesji plenerowej) nie miały bowiem szansy się zniszczyć lub zużyć co sprawia, że suknie wyglądają praktycznie jak nowe. W większości przypadków sprzedawane sukienki są już po profesjonalnym praniu, a wielu sprzedawców dorzuca do nich gratis także przydatne akcesoria takie, jak m. in. koło do spódnicy, bolerko, welon itp.

Przesądne przyszłe panny młode, które wahają się przed zakupem używanej kreacji ślubnej, aby nie zapeszyć, do zastanowienia się nad jej wyborem być może przekona natomiast polska tradycja, która nakazuje, aby przyszła małżonka miała na sobie coś używanego. Nigdzie nie jest bowiem powiedziane, że nie może to być sama suknia, która w ten sposób być może stanie się pierwszą pomyślną wróżbą na nowej drodze życia nowożeńców.