Suknia ślubna syrena. Co warto wiedzieć o tym fasonie?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów sukien ślubnych jest syrena, popularnie nazywana także rybką. Nie bez powodu jest uznawana za najbardziej kobiecy fason wśród ślubnych kreacji. Suknia ta doskonale podkreśla bowiem biodra oraz nadaje sylwetce jeszcze bardziej kobiecych kształtów. Dla kogo suknia ślubna syrena będzie najlepszym wyborem i co warto wiedzieć o tym modnym fasonie?

Suknia ślubna syrena i jej cechy charakterystyczne

Suknia ślubna syrena to oryginalny i bardzo kobiecy fason ślubnej kreacji. Dzięki swojej budowie doskonale podkreśla damską sylwetkę, uwydatnia zgrabne uda oraz szczupłą talię. Obcisły gorset pozwala z kolei pięknie wymodelować zgrabny biust oraz podkreślić idealną figurę noszącej ją kobiety. Suknia ślubna syrena to doskonały wybór dla zgrabnych i szczupłych panien młodych, które pragną za jej pomocą jeszcze bardziej uwydatnić swoje idealne kształty.

Suknia ślubna w fasonie rybki posiada charakterystycznie zbudowaną spódnicę, która zwykle tworzy jedną harmonijną całość z górną częścią kreacji. Dół sukni jest obcisły i ściśle przylegający do ciała w biodrach i pośladkach oraz w charakterystyczny sposób płynnie rozszerza się ku dołowi tworząc najbardziej ozdobną część kreacji, często zakończoną także dłuższym, eleganckim trenem. Górę sukni ślubnej zazwyczaj tworzy obcisły gorset, który może posiadać głęboki dekolt lub występować w wersji całkowicie zabudowanej.

Suknia ślubna syrena. Co warto wiedzieć o tym fasonie?

Suknia ślubna syrena – kto będzie w niej dobrze wyglądał?

Suknia ślubna w fasonie rybki to piękna, elegancka i oryginalna kreacja, która wspaniale prezentuje się w magazynach mody ślubnej oraz na wystawach salonów. W wielu przypadkach czar niestety pryska w chwili jej przymierzenia – suknia ślubna syrena nie nadaje się bowiem dla każdego i sięgać po nią powinny jedynie panie o nienagannej, zrównoważonej sylwetce. Aby dobrze wyglądać w tym wymagającym fasonie należy bowiem posiadać zgrabne, zaokrąglone biodra, wcięcie w talii oraz ładny dekolt. To znakomity wybór dla kobiet o modelowej figurze klepsydry z wypukłymi pośladkami, okrągłym biustem w średnim rozmiarze oraz płaskim brzuchem.

Suknia ślubna syrena nie sprawdzi się natomiast w przypadku kobiet o pełniejszych kształtach, w przypadku których podkreśli wszystkie mankamenty figury. Nie będzie także dobrym wyborem dla bardzo szczupłych pań o nieco chłopięcej sylwetce, które nie posiadają pożądanych w przypadku syreny kobiecych krągłości. W takich sytuacjach warto rozważyć wybór innego modelu ślubnej kreacji, który lepiej podkreśli zalety sylwetki oraz odwróci uwagę od jej mankamentów.

Jak dobrze wyglądać w sukni ślubnej w fasonie rybki?

Największą ozdobą sukni ślubnych w fasonie syreny jest zazwyczaj spódnica. Wysokie panie powinny wybierać kreacje o bogato zdobionym, falbaniastym dole, z kolei niższe panny młode sięgnąć po suknie o skromniej wykonanych spódnicach, które nie będą optycznie skracały ich sylwetki. Panie, które chcą zadbać o nienaganny wygląd swojej talii oraz płaski brzuch powinny pod suknię założyć specjalną bieliznę korygującą, która sprawi, że kreacja będzie wyglądała perfekcyjnie nawet po obfitym posiłku.