Sukienka na poprawiny dla panny młodej – jaką wybrać?

W ferworze przygotowań do ceremonii ślubnej przyszła panna młoda skupia swoją uwagę głównie wokół sukni, pierwszego tańca, usadzenia gości oraz menu weselnego. Bardzo często zdarza się, że przy takim nawale obowiązków, wybór sukienki na poprawiny schodzi na dalszy plan, a jej zakup dokonywany jest na ostatnią chwilę. Jaką kreację wybrać, aby prezentować się równie okazale, jak poprzedniego dnia?

Gdy emocje już nieco odpadną

Poprawiny to dzień, w którym atmosfera ślubna wreszcie się rozluźnia. Opada poziom stresu, który tygodniami gromadził się u pary młodej, goście również wykazują dużo więcej zrozumienia po zabawie do białego rana. Mimo wszystko, oczy wszystkich nadal skupione są na pannie młodej, która powinna zachwycać kreacją.

Kolor kreacji

„Sukienka na poprawiny” powinna mieć kolor, który odróżni pannę młodą od reszty gości. Jeśli świeżo upieczona małżonka chce nawiązać do ceremonii ślubnej, elegancka kreacja powinna mieć odcień śnieżnobiałej bieli. Poprawiny w tradycji polskiej to zazwyczaj nieco mniej formalna część uroczystości, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby uczcić ten dzień w barwnej kreacji. Warto postawić na kolory, które przeważnie zarezerwowane są dla panny młodej. Wybierając sukienkę o barwie pudrowego różu, lawendy czy szampańskiego złota, panna młoda może mieć pewność, że będzie wyglądać wyjątkowo zachwycająco.

Sukienka na poprawiny dla panny młodej – jaką wybrać?

Długość sukienki

Kreacja na czas poprawin powinna być przede wszystkim wygodna. Przed parą młodą kilka godzin ciągłej zabawy, warto więc zadbać o to, by sukienka nie krępowała ruchów i nie była zbyt ciasna. Niemałe znaczenie ma też długość kreacji. Nie warto ryzykować zbyt krótką sukienką, ponieważ może ona całkowicie popsuć zabawę. Przyjęło się, że optymalna długość kreacji to ta sięgająca co najmniej do połowy uda.

Odpowiedni fason

Jeśli chodzi o krój sukienki, aktualne trendy można odstawić na bok. Kreacja powinna być dopasowana do figury panny młodej, która powinna czuć się w niej komfortowo przez cały czas zabawy. Przy wyborze sukienki warto postawić na sprawdzony fason, który zagwarantuje doskonałe samopoczucie przy każdym tańcu.

Gdzie nabyć sukienkę na poprawiny

Wybór panny młodej najczęściej pada na salon sukni ślubnych, który posiada swojej ofercie szeroki asortyment sukien na poprawiny. Można tu liczyć na profesjonalne doradztwo, a także poprawki krawieckie, lecz minusem jest zazwyczaj wygórowana cena.

Alternatywą dla salonu mody ślubnej jest sklep z odzieżą weselną. W takich butikach można znaleźć ogromny wybór sukienek na poprawiny, które zgodne są z obowiązującymi trendami. Ceny są bardziej przystępne, a doradztwo ze strony sprzedających równie profesjonalne, jak w salonie.

Warto mieć na uwadze, że poprawiny, pomimo swobodniejszej atmosfery, dalej są częścią ceremonii ślubnej, gdzie oczy wszystkich zwrócone są na państwa młodych. Nowożeńcy powinni postawić na stroje, w których będą nadal wyglądać oryginalnie i adekwatnie do okoliczności, lecz z odrobiną swobody. Dobrze dobrane stroje to przecież esencja niezapomnianej zabawy.