Sale weselne na celowniku. Jak wybrać najlepszy lokal na swoją uroczystość weselną?

Wybór sali weselnej spędza sen z oczu większości przyszłych nowożeńców. Wbrew pozorom znalezienie i zarezerwowanie odpowiedniego lokalu nie jest jednak tak skomplikowane, jak to się początkowo wydaje. Wystarczy bowiem wiedzieć, nad czym się skupić podczas poszukiwań oraz na jakie rzeczy zwrócić uwagę podczas wizyty w wybranych lokalach. Najważniejsze wskazówki odnośnie wyboru idealnej sali weselnej znajdziesz poniżej!

Wielkość sali weselnej dopasowana do liczby gości i… budżetu

Sale weselne to bardzo zróżnicowane lokale, które między sobą różnią się nie tylko wystrojem i lokalizacją, ale przede wszystkim wielkością. Dzięki takiemu zróżnicowaniu możliwe jest więc zarówno zorganizowanie w nich małego kameralnego przyjęcia tylko dla najbliższych, jak i dużej i hucznej zabawy weselnej dla całej licznej rodziny. Zanim przystąpimy do poszukiwań lokalu weselnego warto więc ocenić, jakich rozmiarów sali potrzebujemy. Pomoże w tym sporządzenie wstępnej listy gości, która pozwoli nam oszacować, jakiej wielkości sale weselne będą najbardziej odpowiednie na naszą uroczystość.

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem jest budżet, jaki jesteśmy w stanie poświęcić na ten konkretny element ślubnych przygotowań. Na wstępie warto podkreślić, że w większości przypadków wynajem sali weselnej pochłonie sporą część pieniędzy przeznaczonych na organizację ślubu. Jeśli dysponujemy dość skromnym budżetem skoncentrujmy się na lokalach, które mieszczą się w naszych możliwościach finansowych. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego stresu oraz konieczności cięcia pozostałych kosztów. Udany ślub i wesele to bowiem nie tylko sama sala, ale także wiele innych, nie mniej ważnych usług, których nie powinno na nim zabraknąć.

Sale weselne na celowniku. Jak wybrać najlepszy lokal na swoją uroczystość weselną?

Rodzaj lokalu weselnego i jego lokalizacja

Charakter lokalu weselnego ma bardzo duże znaczenie dla tego, jak ostatecznie będzie wyglądała nasza zabawa weselna. Zupełnie inny efekt końcowy osiągniemy bowiem organizując swoją zabawę w eleganckim pałacyku na obrzeżach miasta, a inny wyprawiając uroczystość w typowo miejskim domu weselnym. Współcześni nowożeńcy na szczęście mają ogromne możliwości wyboru lokali weselnych. Ich uroczystość może być bowiem zorganizowana w eleganckim hotelu, restauracji, domu weselnym, a także w dworku, pałacu, a nawet w wiejskim zajeździe. Charakter lokalu powinien być dopasowany do gustu oraz poczucia estetyki nowożeńców oraz ich wspólnej wizji wesela.

Z charakterem lokalu bardzo często łączy się także jego położenie. Z reguły sale weselne mieszczące się przy restauracjach, w hotelach oraz domach weselnych są bowiem zlokalizowane w mieście lub na jego obrzeżach, co gwarantuje wygodny dojazd na miejsce uroczystości gościom. Miejskie sale weselne mają jednak jedną zasadniczą wadę, którą jest ich typowo miejski charakter. Jeśli zależy nam na chwili oddechu od szumu i zgiełku miasta warto więc postawić na lokale położone poza miastem. To, czy ostatecznie wybierzemy klasyczny pałacyk, wiejski dworek czy też zajazd o rustykalnym wystroju zależy tylko i wyłącznie od nas oraz naszych preferencji.