Sala weselna idealna do tańca i odpoczynku. Jaki powinien być parkiet i układ lokalu?

Żadne prawdziwe wesele nie może się obyć bez wesołej zabawy na parkiecie. Tańce, weselne zabawy i szaleństwa wymagają jednak odpowiedniej nawierzchni, którą powinien dysponować lokal weselny. Nie wszystkie podłogi są bowiem bezpieczne do wielogodzinnych tańców w tłumie gości. Na rodzaj podłogi oraz układ sali warto więc zwrócić uwagę już podczas pierwszej wizyty w lokalu.

Parkiet idealny do tańców – jaki powinien być?

Sale weselne dysponują różnymi podłogami. Niektóre z nich posiadają klasyczną podłogę wyłożoną kafelkami, inne mają parkiet wykonany z drewna, a jeszcze inne nowoczesną nawierzchnię do tańca wykonaną z paneli podłogowych. Która z nich jest najbardziej odpowiednia do wielogodzinnych szaleństw podczas zabawy weselnej?

Podłoga przystosowana do tańców powinna przede wszystkim posiadać właściwości antypoślizgowe. Absolutnie niedopuszczalny na weselu jest śliski parkiet do tańca, na którym goście będą ryzykowali upadek czy poślizgnięcie się podczas intensywnej zabawy. Właściwości antypoślizgowe podłogi sali weselnej docenią zwłaszcza goszczące na zabawie kobiety, które będą mogły pewnie i bezpiecznie bawić się w butach na wysokim obcasie.

Do tańca i weselnych zabaw zdecydowanie najlepiej sprawdzają się podłogi wykonane z drewna. Dobrym wyborem będzie więc tradycyjny, drewniany parkiet oraz niektóre rodzaje paneli podłogowych posiadające właściwości antypoślizgowe. Unikajmy natomiast lokali weselnych, w których podłoga w całości wykonana jest ze śliskich płytek podłogowych, chyba że chcemy, aby nasza zabawa weselna bardziej przypominała taniec na lodzie.

Sala weselna idealna do tańca i odpoczynku. Jaki powinien być parkiet i układ lokalu?

Układ sali weselnej do zabawy, jedzenia i relaksu

Nie mniej istotnym od parkietu elementem jest także sam układ sali weselnej. W lokalu, w którym odbędzie się zabawa, goście będą przecież nie tylko tańczyć na parkiecie, ale także jeść, rozmawiać oraz odpoczywać po zakończonych szaleństwach. Sala weselna powinna więc posiadać wyodrębnione strefy, które pozwolą gościom na komfortowe realizowanie wszystkich tych czynności.

Parkiet do tańca powinien być wydzieloną strefą pozbawioną wszelkich przeszkód. Może być on otoczony stołami lub znajdować się w osobnym pomieszczeniu. Najlepszym wyborem są jednak sale weselne, w których wszystko mieści się w jednym wnętrzu – pozwoli to odpoczywającym przy stołach gościom na śledzenie przebiegu zabawy weselnej oraz lepiej zintegruje całą imprezę. Podczas wizyty w wybranym lokalu warto sprawdzić, czy przy parkiecie nie znajdują się filary oraz inne elementy wystroju, które mogą przeszkadzać gościom w trakcie zabawy.

Stoły powinny być usytuowane w niewielkiej odległości od parkietu. Pozwoli to gościom odpocząć od toczącej się w pobliżu zabawy oraz w spokoju zjeść posiłek. Warto zwrócić także uwagę, czy bezpośrednio przy stołach nie są ustawione głośniki lub inne elementy nagłośnienia. Głośna muzyka nie jest bowiem pożądana podczas jedzenia oraz swobodnej rozmowy, jaką goście zwykle toczą przy stołach. Korzystnym rozwiązaniem będzie także wybór sali weselnej, która dysponuje tarasem lub wyjściem na ogród – dzięki temu goście będą mogli szybko wyjść na zewnątrz, zaczerpnąć świeżego powietrza oraz skorzystać z możliwości spokojnej rozmowy z innymi weselnikami.