Profesjonalny zespół muzyczny na wesele. Jak go wybrać i kiedy zarezerwować termin?

Oprawa muzyczna to jeden z elementów, który decyduje o klimacie wesela, wpływa na samopoczucie gości oraz nasze zadowolenie z zabawy. Profesjonalny i dobrze dobrany pod względem repertuaru zespół muzyczny jest w stanie rozkręcić nawet najbardziej sztywną imprezę oraz porwać do tańca i wspólnych szaleństw na parkiecie wszystkich zaproszonych gości. Jak wybrać odpowiedni zespół na wesele, gdzie szukać najlepszych wykonawców i kiedy zarezerwować termin?

Mały czy duży? Zespół muzyczny na wesele i jego skład

Zespoły weselne to zarówno niewielkie grupy liczące zaledwie trzech członków, jak i duże kapele, w których szeregach gra pięć i więcej osób. Liczebność grupy muzycznej zwykle warunkuje koszt jej zatrudnienia – im więcej członków liczy sobie zespół muzyczny, tym wyższe będzie bowiem jego honorarium. Wybór grupy zależy więc od wysokości naszego budżetu ślubnego oraz oczekiwań.

Przeglądając wizytówki zespołów weselnych warto w szczególności sprawdzić, ilu wokalistów występuje w ich szeregach oraz na jakich instrumentach grają pozostali członkowie. W wielu przypadkach w składzie zespołów weselnych znajdują się bowiem multiinstrumentaliści, czyli osoby, które grają na kilku różnych instrumentach. Zespół muzyczny wcale nie musi być więc bardzo liczebny, aby zapewnić nam zróżnicowaną, wpadającą w ucho muzykę.

Profesjonalny zespół muzyczny na wesele. Jak go wybrać i kiedy zarezerwować termin?

Zróżnicowany repertuar zespołu dla większej satysfakcji gości

Na weselach goszczą zwykle osoby w bardzo różnym wieku i o zróżnicowanych upodobaniach muzycznych. Starsi członkowie naszych rodzin najlepiej bawią się przy dźwiękach starych polskich przebojów oraz popularnych w czasach ich młodości piosenek biesiadnych, młodsi goście z kolei nie wyobrażają sobie udanej zabawy bez polskich i zagranicznych hitów z ostatnich lat.

Aby każdy gość znalazł w oprawie muzycznej naszego wesela coś dla siebie oraz chętnie bawił się na parkiecie warto wybierać zespoły muzyczne, które posiadają rozbudowany oraz zróżnicowany pod względem gatunkowym repertuar. Podczas rozmowy z zespołem warto także zapytać, czy jest możliwość włączenia do programu zabawy wybranych przez nas utworów, które chcielibyśmy, aby zostały wykonane w określonym momencie imprezy.

Kiedy zacząć poszukiwania zespołu weselnego i gdzie znaleźć sprawdzonych wykonawców?

Wszystkie ważne usługi ślubno-weselne powinny zostać zarezerwowane w określonym czasie, zwykle z dużym wyprzedzeniem w stosunku do daty naszego ślubu. Konieczność ich rezerwacji na co najmniej rok przed uroczystością dotyczy także zespołów weselnych. Znane oraz lubiane grupy muzyczne zwykle mają bowiem pozajmowane terminy z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Nie warto więc odkładać tego elementu ślubnych przygotowań na ostatnią chwilę i zacząć się rozglądać za zespołem weselnym tuż po zaręczynach i ustaleniu daty ślubu.

Sprawę znacznie ułatwia fakt, że z ofertą zespołów muzycznych możemy zapoznać się bez wychodzenia z domu, na portalach ślubnych. Dzięki umieszczonym na nich wizytówkom poszczególnych grup możemy poznać wysokość ich honorarium, skład, obejrzeć zdjęcia z występów oraz posłuchać przykładowych utworów. W wyborze kapeli pomogą także opinie użytkowników portali weselnych, dzięki którym przekonamy się, czy wybrany zespół muzyczny jest warty naszej uwagi.