Popularne mity ślubne

Ślub jest jedną z bardziej emocjonujących chwil, rozpoczynających wspólną drogę pożycia małżeńskiego. Choć para młoda zwykle stara się dopiąć wszystko na ostatni guzik, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie sypał przesądami jak z rękawa. Które z nich są najpopularniejsze?

Mit 1 – Zapraszanie rodziny

„Musicie zaprosić ciocię Wiesię i wujka Henryka, bo bawiliście się na weselu ich córki” – takie formułki nieraz padają z ust najbliższych. Jeszcze do niedawna kurczowo trzymano się tradycji i zapraszano osoby, do których również przybyliście jako goście weselni. Tymczasem taka forma odwdzięczania się powoli przestaje obowiązywać. Młodzi coraz częściej decydują się na kameralne przyjęcia w gronie najbliższych lub ich budżet nie pozwala na zorganizowanie hucznej imprezy.

Jeśli będziecie mieć wrażenie, że ktoś poczuł się dotknięty waszą decyzją, dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie uroczystego obiadu tuż po ślubie.

Mit 2 – Powszechne przesądy

Istnieje całe mnóstwo stwierdzeń, które usłyszycie przed ślubem jako przyszli nowożeńcy. Pan młody nie powinien oglądać swojej przyszłej żony w sukni ślubnej tuż przed ceremonią, bo to przyniesie pecha obojgu. Szczęście natomiast zagwarantuje ustawienie butów ślubnych na parapecie. I pod żadnym pozorem nie pobierajcie się w miesiącu, w którego nazwie brakuje literki „r”. To tylko niektóre z całej rzeszy przesądów, które będą serwować wam najbliżsi. Wszystkie "mity ślubne" bez wyjątku traktujcie z przymrużeniem oka.

Mit 3 – Suknia ślubna powinna być biała.

Trendy w modzie ślubnej od wielu lat udowadniają, że suknia o barwie diamentowej bieli nie jest obowiązkowa. Panny młode coraz chętniej decydują się na kreację w odcieniu kości słoniowej, śmietanki, a nawet pudrowego różu. Współczesne trendy dają o wiele więcej swobody, zachowując tę samą klasę i wysoki poziom elegancji.

Mit 4 – Czy pasjonat robienia zdjęć w rodzinie to profesjonalista?

Być może rodzina będzie nakłaniać was, aby całą ceremonię uwiecznił swoim aparatem utalentowany kuzyn, a bukiet ślubny przygotowała zdolna sąsiadka. A co jeśli kuzyn nie jest profesjonalnym fotografem, a sąsiadka doświadczoną florystką? Ogrom fachowej wiedzy, którą posiadają specjaliści, przekłada się na doskonale wykonaną pracę. Może okazać się, że kuzyn nie ma wyczucia odpowiedniej chwili, a sąsiadce zwyczajnie brakuje „tego czegoś”. Profesjonalne usługi warto jednak zlecać fachowcom.

Popularne mity ślubne

Mit 5 – Kredyt na wesele

Nierzadko słyszy się o zaciąganiu kredytu na wyprawienie weselnego przyjęcia. Młodzi liczą na zwrot inwestycji w postaci podarunkowych kopert od zaproszonych gości. Jeśli zależy wam na oszczędnościach, spróbujcie ograniczyć liczbę gości, wynegocjować koszty poszczególnych usług czy znaleźć salę weselną, której wynajęcie nie zrujnuje waszego budżetu. Zgodnie z zasadą „ziarnko do ziarnka”, zrezygnuj z drogiej sukni od projektanta, wyszukaj stylową, lecz tańszą biżuterię oraz eleganckie i proste zaproszenia na ślub. Po podsumowaniu wszystkich kosztów sami przekonacie się, że kredyt na wesele jest kolejnym mitem.