Plenerowa sesja ślubna w dniu ślubu czy po nim – kiedy najlepiej ją zorganizować?

Sesja ślubna w plenerze to usługa, bez której trudno sobie wyobrazić kompletny reportaż ślubny. Pozwala na uwiecznienie małżonków w pięknej, starannie wybranej scenerii oraz stanowi wspaniałą pamiątkę z tego najważniejszego dnia. Wielu przyszłych małżonków zadaje sobie jednak pytanie, kiedy zorganizować sesję w plenerze – w dzień ślubu czy może w innym, dogodniejszym terminie?

Zalety sesji plenerowej zorganizowanej w dniu ślubu i wesela

Sesja ślubna w plenerze może z powodzeniem odbyć się w tym samym dniu, w którym powiemy sobie sakramentalne „tak”. Za jej wykonaniem w takim terminie przemawiają przede wszystkim kwestie ekonomiczne i praktyczne. Organizując sesję plenerową w tym samym dniu nie musimy bowiem ponownie wykonywać ślubnego uczesania, makijażu ani starać się, aby nasz wygląd prezentował się dokładnie tak samo, jak w dniu ślubu. To niewątpliwa oszczędność czasu oraz pieniędzy, które musielibyśmy poświęcić na ponowne opłacenie usług fryzjerki i wizażystki.

Plenerowa sesja ślubna w dniu ślubu czy po nim – kiedy najlepiej ją zorganizować?

Ponadto, sesja ślubna w plenerze zorganizowana w tym samym dniu, co ślub i wesele, pozwala na znacznie lepsze uwiecznienie na niej wszystkich emocji oraz uczuć towarzyszących temu wyjątkowemu w życiu każdej pary wydarzeniu. Dzięki temu nasze ślubne fotografie będą bardziej naturalne oraz nasycone wszystkimi uczuciami, których nie sposób odtworzyć „na zawołanie”, kiedy ślubne emocje już opadną.

Decydując się na wykonanie ślubnych zdjęć w plenerze w dniu wesela warto jednak uwzględnić tę okoliczność w swoim zwykle bardzo już napiętym ślubnym grafiku. Najlepiej wybrać się na plener tuż po uroczystości zaślubin oraz poświęcić na wykonanie zdjęć ok. 1-2 godziny. W tym czasie nasi goście będą mogli bez pośpiechu dojechać na miejsce zabawy weselnej oraz cierpliwie oczekiwać naszego przybycia i rozpoczęcia zabawy.

Plenerowa sesja ślubna w dniu ślubu czy po nim – kiedy najlepiej ją zorganizować?

Plenerowa sesja ślubna już po ślubie i weselu – dlaczego warto?

Mimo niewątpliwych korzyści, jakie daje zorganizowanie sesji plenerowej w dniu ślubu i wesela, zdecydowania większość par młodych decyduje się na jej wykonanie w tygodniu następującym po zaślubinach. Dlaczego tak się dzieje i jakie zalety ma to rozwiązanie?

Otóż, zorganizowanie ślubnej sesji plenerowej innego dnia niż ślub i wesele daje nam znacznie więcej czasu na jej realizację. Możemy bowiem ze spokojem przygotować się do zdjęć, wybrać odpowiednie miejsce na wykonanie sesji, a nawet zabrać ze sobą fotografa w podróż poślubną za granicę i tam przystąpić do realizacji pamiątkowej sesji ślubnej. Możemy także z powodzeniem wykonać zdjęcia w kilku, nawet znacznie oddalonych od siebie miejscach.

Zaplanowanie sesji plenerowej już po ślubie daje nam także zdecydowanie więcej czasu na pozowanie do zdjęć – nie musimy się bowiem spieszyć czy martwić o dobre samopoczucie czekających na nasze przybycie gości. Mamy więc zdecydowanie większe szanse na to, że nasze zdjęcia ślubne będą ładne, estetyczne oraz wykonane z najwyższą starannością, której nie zaszkodzą ani pośpiech, ani niesprzyjające warunki pogodowe.