Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych – jak się do niej przygotować?

O pięknej, śnieżnobiałej sukni ślubnej marzy praktycznie każda przyszła panna młoda. Jej wybór jest zarówno emocjonujący, jak i trudny – spośród tysięcy dostępnych w salonach modeli i fasonów musimy bowiem wybrać ten jeden, który będzie towarzyszył nam w dniu ślubu. W celu wyboru sukni warto odwiedzić sprawdzone miejsce. Salony sukien pomogą bowiem wybrać oraz dopasować ślubną kreację tak, aby każda z nas w dniu swojego ślubu poczuła się jak prawdziwa księżniczka.

Jak dobrze przygotować się do pierwszej wizyty w salonie sukien ślubnych?

Umów telefonicznie termin pierwszej wizyty!

Zaleca się, aby za suknią ślubną zacząć rozglądać się na około rok przed planowaną datą ślubu. Tuż po zaręczynach warto zacząć przeglądać katalogi mody ślubnej oraz regularnie czytać portale o tematyce ślubno-weselnej, aby zorientować się w modowych trendach oraz dowiedzieć się, jakie fasony ślubnych kreacji najbardziej nam się podobają.

Salony sukien ślubnych powinniśmy z kolei zacząć odwiedzać na około pół roku przed planowanym weselem. Jest to wystarczający czas, aby znaleźć oraz wybrać idealny dla nas model ślubnej sukienki oraz dopasować go do naszej sylwetki.

Jeśli bardzo zależy nam na komforcie oraz indywidualnej obsłudze warto umówić się telefonicznie na pierwszą przymiarkę w wybranym przez siebie salonie. Ustalenie dokładnej godziny oraz daty pierwszej wizyty pozwoli nam bowiem mieć pewność, że obsługa w tym czasie zajmie się tylko nami i będzie mogła poświęcić nam maksimum swojej uwagi.

Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych – jak się do niej przygotować?

Jak ubrać się na pierwszą przymiarkę sukni ślubnej?

Profesjonalne salony sukien ślubnych zalecają, aby na pierwszej przymiarce pojawić się z lekkim, niebrudzącym makijażem. Na tę okazję warto wiec zrezygnować z ciemnego podkładu oraz innych kosmetyków kolorowych, aby nie wybrudzić przypadkiem przymierzanych śnieżnobiałych sukienek.

Niezwykle istotna jest także bielizna, którą będziemy miały na sobie w trakcie przymiarki. Poleca się, aby przyszła panna młoda ubrała stanik z odpinanymi ramiączkami w kolorze białym lub cielistym. Pozwoli to na komfortowe przymierzenie sukien ślubnych z odsłoniętymi ramionami oraz kreacji z koronkową, prześwitującą górą. Na pierwszą przymiarkę warto zabrać ze sobą także buty na obcasie o takiej samej wysokości, w jakich planujemy przystąpić do ślubu.

Pamiętajmy także, że zadaniem pierwszej wizyty w salonie sukien ślubnych jest obejrzenie dostępnych kreacji, zmierzenie wybranych z nich oraz zorientowanie się, jakiej dokładnie sukni poszukujemy. Aby nieco ułatwić sobie to zadanie warto więc zabrać ze sobą także zdjęcia modeli sukien ślubnych, które najbardziej przypadły nam do gustu. Wykwalifikowana obsługa, z której słyną profesjonalne salony sukien ślubnych, z pewnością doradzi nam, które fasony najlepiej będą prezentowały się na naszej sylwetce oraz zaproponuje sprawdzone rozwiązania.

Sama czy z osobą towarzyszącą?

Wybór sukni ślubnej to jeden z najważniejszych dla każdej panny młodej elementów ślubnych przygotowań. Duże emocje towarzyszące pierwszej wizycie w salonie sukien ślubnych nie ułatwiają jednak podjęcia właściwej decyzji. Aby czuć się swobodnie i mieć się do kogo zwrócić po poradę salony sukien ślubnych warto odwiedzać z osobą towarzyszącą. Mama, przyjaciółka lub siostra podniosą nas bowiem na duchu podczas mierzenia kolejnych kreacji oraz obiektywnie doradzą, które według nich najlepiej się na nas prezentują.