Odcienie bieli, czyli jak dopasować kolor sukni ślubnej do swojego typu urody?

Jednym z najprzyjemniejszych elementów ślubnych przygotowań jest wybór sukni ślubnej. Kreacja, w której zaprezentujemy się w tym wyjątkowym dniu, powinna być dopasowana nie tylko do naszej sylwetki oraz gustu, ale przede wszystkim do koloru cery. Biel ma bowiem wiele odcieni, a śnieżnobiała suknia ślubna nie zawsze jest jedynym słusznym wyborem, o czym przekonuje się wiele przyszłych panien młodych podczas swojej pierwszej wizyty w salonie sukien ślubnych.

Odcienie bieli idealne dla panien młodych o ciepłym typie urody

Prawidłowo dobrany odcień bieli do koloru cery i typu urody sprawi, że przyszła panna młoda będzie wyglądała promiennie, a jej cera będzie perfekcyjna. Panie o ciepłym typie urody, czyli wiosny i jesienie, powinny unikać zimnych kolorów, które będą podkreślały niedoskonałości ich cery oraz postarzały je wizualnie. Nie dla nich są więc suknie ślubne w odcieniu czystej bieli, która zawiera w sobie odrobinę niebieskiego, a więc chłodnego barwnika.

Jeśli nasza cera posiada ciepłe, delikatnie żółtawe zabarwienie, mamy piegi oraz oczy w ciepłym kolorze powinnyśmy się skupić na sukniach ślubnych w takich odcieniach bieli, jak écru, perła, szampan, latte oraz bardzo modny i oryginalny blady róż. Taka suknia ślubna będzie nadal biała, ale obecność ciepłego pigmentu w jej materiale podkreśli piękny kolor skóry oraz nie będzie uwidaczniała mankamentów skóry. Dodatkowo będzie pięknie komponowała się z ciepłym kolorem naszych oczu oraz włosów.

Do sukni ślubnej w ciepłym odcieniu bieli warto dobrać biżuterię w kolorze złotym, która znakomicie komponuje się z urodą pań w typie wiosny oraz jesieni. Jeśli natomiast preferujemy srebrną i błyszczącą biżuterię sięgnijmy po ozdoby z delikatnym, ciepłym odcieniem, które będą pięknie komponowały się z wybranym kolorem ślubnej kreacji oraz naszą cerą.

Odcienie bieli, czyli jak dopasować kolor sukni ślubnej do swojego typu urody?

Ślubna biel idealna na panien młodych o chłodnym typie urody

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się natomiast w przypadku kobiet o chłodnym typie urody. Panie lato i zimy, bo to właśnie o nich mowa, mogą bez obaw postawić na suknie ślubne w kolorze czystej bieli, który podkreśli ich chłodną urodę. Śnieżnobiała kreacja ślubna będzie szczególnie dobrym wyborem dla pań zim, które posiadają bardzo jasną, nieskazitelną cerę oraz ciemne włosy o chłodnym odcieniu. Czysta biel sprawdzi się także w przypadku tzw. zim południowych, czyli kobiet o oliwkowej, ciemnej karnacji, brązowych oczach oraz czarnych włosach. Kreacje ślubne w chłodnym odcieniu bieli warto zestawiać ze srebrną biżuterią.

Oprócz czystej bieli przyszłe panny młode o chłodnym typie urody będą idealnie prezentowały się także w sukniach w kolorze diamentowej bieli, pudrowego różu oraz kości słoniowej. W niektórych przypadkach, zwłaszcza jeśli ich uroda należy do mieszanego typu, dobrym wyborem będzie także bardzo neutralny odcień bieli, czyli klasyczne écru. Ostateczny wybór odcienia sukni ślubnej powinien być zawsze poprzedzony wizytą w profesjonalnym salonie sukien ślubnych oraz przymiarką wybranych kreacji. Podczas wizyty oceńmy nie tylko to, jak suknia prezentuje się na naszej sylwetce, ale także, czy jej odcień podkreśla naszą urodę.