Najważniejsze usługi fotografii ślubnej – na które z nich warto się zdecydować?

Fotografia ślubna zajmuje się dokumentowaniem przebiegu ślubu i wesela. Profesjonalnie wykonane i obrobione zdjęcia to wspaniała pamiątka, która pozwala nowożeńcom w każdej chwili powrócić myślami do tego wyjątkowego dnia. Oprócz samego reportażu ślubnego, w skład fotografii ślubnej mogą wchodzić także inne, warte uwagi usługi. Na które z nich warto się zdecydować i dlaczego?

Najważniejsze usługi fotografii ślubnej – na które z nich warto się zdecydować?

Fotografia ślubna i sesja narzeczeńska

Fotografia ślubna może obejmować nie tylko wykonywanie zdjęć podczas uroczystości zaślubin i zabawy weselnej. Coraz więcej par, które planują w niedalekiej przyszłości swój ślub, pragnie bowiem uwiecznić na pamiątkowych zdjęciach także czas, który bezpośrednio poprzedza ich zamążpójście. Idealnym wyborem dla nich będzie wykonanie sesji narzeczeńskiej. Dzięki niej będziemy mieli także możliwość ocenienia w praktyce umiejętności wybranego fotografa oraz podjęcia decyzji, czy chcemy, aby to właśnie on odpowiadał za nasze zdjęcia ślubne.

Sesja narzeczeńska ma za zadanie utrwalić na zdjęciach parę w trakcie jej oczekiwania na ślub. Zrealizowana w plenerze lub w miejscach szczególnie bliskich naszemu sercu oraz historii związku pozwala zachować w pamięci najpiękniejszy okres w życiu każdej pary, jakim jest narzeczeństwo. Sesja narzeczeńska to także znakomity „trening” przed właściwą sesją ślubną – biorąc w niej udział para ma bowiem możliwość oswojenia się z obiektywem, pokonania tremy oraz wspaniałej zabawy tylko we dwoje.

Fotografia ślubna i sesja plenerowa w Polsce i za granicą

Sesja plenerowa to usługa, w której korzysta dziś zdecydowana większość młodych par. Zrealizowane przez profesjonalnego fotografa zdjęcia w plenerze to jedna z najpiękniejszych materialnych pamiątek, które pozostaną nam po tym wyjątkowym dniu. Wykonane w wyjątkowym otoczeniu, na łonie natury lub wyszukanych wnętrzach zdjęcia z sesji plenerowej idealnie nadają się do umieszczenia w ślubnym albumie, oprawienia w ramki oraz podarowania najbliższym nam osobom.

Plener ślubny może zostać zorganizowany w tym samym dniu, co ślub i wesele lub odbyć się w innym, dogodnym dla młodej pary terminie. Większość nowożeńców z napiętym grafikiem ślubnym decyduje się na przeniesienie sesji plenerowej na inny dzień, już po weselu oraz poprawinach. To dobra decyzja zwłaszcza, jeśli zależy nam na nieograniczonym czasie, spokoju lub też planujemy sesję w oddalonej miejscowości. Świetnym pomysłem jest także zorganizowanie sesji plenerowej podczas podróży poślubnej, w Polsce lub za granicą, którą to usługę oferuje większość profesjonalnych fotografów ślubnych.

Reportaż ślubny – podstawowy element fotografii ślubnej

Reportaż ślubny to nic innego, jak zdjęcia wykonywane podczas przygotowań do ślubu, uroczystości zaślubin w kościele lub USC oraz w trakcie zabawy weselnej. Zadaniem fotografa ślubnego jest uwiecznienie na pamiątkowych zdjęciach wszystkich istotnych momentów tego wyjątkowego dla każdej zakochanej pary dnia. Aby było to możliwe fotograf towarzyszy młodym i ich najbliższym począwszy od przygotowań, a kończąc na ostatnich chwilach zabawy weselnej.

Reportaż ślubny daje możliwość prześledzenia krok po kroku całego przebiegu dnia naszego ślubu oraz przypomnienia sobie wszystkich emocji towarzyszących poszczególnych jego etapom. To wspaniała pamiątka, która wraz z sesją narzeczeńską oraz sesją plenerową tworzą wspólnie spójną oraz kompletną całość fotografii ślubnej.