Muzyka weselna, która porwie do tańca wszystkich gości!

Bez względu na to, czy planujemy wesele na 50, czy na 200 osób, wyborowi muzyki należy poświęcić tyle samo czasu i uwagi. Od tego, jakie utwory i style muzyczne wybierzemy, w dużej mierze zależy bowiem, jak na zabawie weselnej będą się bawili nasi goście oraz jak będą wspominali to wydarzenie w kolejnych miesiącach i latach. Jaką muzykę warto wybrać na zabawę weselną, aby wszyscy goście świetnie się przy niej czuli?

Stare, dobre przeboje dla starszych i młodszych

Udane polskie wesele większości z nas kojarzy się z dobrą muzyką. Wśród utworów, które wybierzemy na tę okazję zdecydowanie nie powinno zabraknąć polskich i zagranicznych hitów z minionych lat. Piosenki, które dobrze znajdą zarówno starsi, jak i młodsi uczestnicy zabawy pozwolą bowiem lepiej zintegrować ze sobą wszystkich gości oraz zapewnić im świetną zabawę w zróżnicowanym wiekowo towarzystwie.

Obecność w programie muzycznym wesela starszych przebojów z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych z pewnością najbardziej ucieszy naszych rodziców, chrzestnych oraz dziadków. Stare, dobre piosenki pozwolą im bowiem przypomnieć sobie czasy młodości, a zabawa przy dobrze znanej i lubianej muzyce zapewni dobre samopoczucie oraz da więcej chęci do dalszych szaleństw na parkiecie.

Także goszcząca na weselu młodzież oraz przyjaciele w zbliżonym do nas wieku będą świetnie bawili się przy dobrze sobie znanej starszej muzyce, która młodszemu pokoleniu kojarzy się dziś głównie z rodzinnymi imprezami. Wesela to często także jedyna okazja, aby młodsi goście mogli świetnie bawić się przy starych szlagierach polskich i zagranicznych.

Tradycyjne polskie piosenki biesiadne i ludowe przyśpiewki

Piosenki biesiadne i przyśpiewki stanowiły dawniej nieodłączny element każdej zabawy weselnej. Dziś coraz częściej odchodzi się jednak od tej tradycji zastępując tradycyjne polskie piosenki biesiadne bardziej nowoczesnymi utworami. Taką decyzję podejmują zwykle ci nowożeńcy, którzy pragną stworzyć na swoim weselu bardziej elegancki klimat.

Okazuje się jednak, że dodatek kilku znanych i lubianych zwłaszcza przez osoby starsze polskich piosenek biesiadnych i tradycyjnych przyśpiewek może nie tylko świetnie urozmaicić oprawę muzyczną wesela, ale także pozytywnie wpłynąć na cały jego klimat i satysfakcję gości. Jeśli wiec zależy nam na tym, aby na parkiecie pojawili się także seniorzy, warto wpleść kilka lubianych przez nich ludowych utworów do repertuaru zespołu weselnego. Dzięki temu powiedzenie, że muzyka łączy pokolenia stanie się rzeczywistością!

Muzyka weselna, która porwie do tańca wszystkich gości!

Nowoczesne przeboje dla młodszych gości

Dobra i przemyślana oprawa muzyczna zabawy weselnej powinna być urozmaicana po to, aby każdy gość znalazł w niej utwory oraz style muzyczne, przy których najlepiej się bawi. Podczas układania repertuaru zespołu weselnego nie należy więc zapominać także o najnowszych hitach, przy których doskonale będą bawili się nasi rówieśnicy oraz młodzież.

Bez względu na to, czy lubimy muzykę disco polo, czy też na co dzień raczej się nią nie zachwycamy, warto także i ją uwzględnić przy planowaniu oprawy muzycznej zabawy weselnej. Kilka najpopularniejszych disco polowych kawałków urozmaici bowiem zabawę oraz doda gościom wesołego nastroju, który będzie towarzyszył im do białego rana.