Lekka i dziewczęca fryzura ślubna. Jakie uczesanie wybrać?

W dniu swojego ślubu każda kobieta powinna wyglądać i czuć się jak milion dolarów. Na nasz wygląd wypływa jednak nie tylko suknia, dodatki oraz makijaż, ale także uczesanie, które powinno być zawsze dopasowane do naszej urody, wieku oraz osobowości. Panny młode, które najlepiej czują się w zwiewnych i naturalnie wyglądających uczesaniach, na taką właśnie fryzurę powinny powstawiać także w dniu swojego ślubu. Jakie lekkie i dziewczęce uczesania najlepiej sprawdzą się w roli ślubnych fryzur?

Fale, loki i rozpuszczone włosy, czyli naturalna fryzura na ślub

Najpopularniejsze obecnie uczesania to te, które wyglądają bardzo naturalnie oraz utrzymują się przez cały dzień i noc. Coraz bardziej odchodzi się od misternych, utrzymywanych przez pokaźną ilość lakieru upięć, które ustępują miejsca lekkim oraz naturalnie wyglądającym fryzurom. Uczesanie z fal i luźnych loków to doskonała propozycja dla panien młodych mających włosy długie lub półdługie, które bez problemu da się ułożyć w zgrabne i naturalnie wyglądające fale. Część włosów można zebrać i podpiąć do góry efektownymi spinkami, a pozostałe pukle puścić luźno na plecy i ramiona. To doskonała propozycja uczesania, które będzie świetnie wyglądała zarówno w towarzystwie sukni z zakrytymi plecami, jak i odsłoniętymi.

Panie, które na co dzień noszą rozpuszczone włosy wcale nie muszą rezygnować z nich w dniu swojego ślubu. Luźno spływające na plecy i ramiona włosy ułożone w delikatne fale lub loki doskonale pasują do skromnych sukien ślubnych utrzymanych w klimatach boho oraz sukien w stylu księżniczki. Bardziej wygodną na całonocną zabawę alternatywą dla rozpuszczonych włosów jest natomiast luźny warkocz z swobodnie wysuwającymi się z niego pasemkami, który będzie świetnym wyborem dla pań kochających naturalny look. Warkocz może być wykonany w tradycyjnej postaci, jak i w formie bardziej efektownego kłosa lub wysokiego warkocza francuskiego.

Lekka i dziewczęca fryzura ślubna. Jakie uczesanie wybrać?

Naturalnie wyglądający kok lub wysokie upięcie

Jeśli natomiast nie widzimy się w dniu ślubu z rozpuszczonymi włosami lub nasze pukle nie prezentują się zbyt dobrze w takiej właśnie postaci, warto zdecydować się na ślubny kok. Takie uczesanie wcale nie musi prezentować się niemodnie i ciężko – wystarczy, że zostanie wykonane przez zręcznego fryzjera, który zadba o jego naturalny i lekki wygląd. Obecnie szczególnie modne są upięcia typu messy updo, które sprawiają wrażenie nieco niedbałych. Taka fryzura łączy w sobie subtelność, delikatność oraz elegancję, przez co doskonale pokreślą kobiecość nie dodając przy tym dodatkowych lat noszącej ją kobiecie.

Panny młode, które lubują się w eleganckich klimatach powinny natomiast wybrać wysokie upięcie ze swobodnie wymykającymi się kosmykami. Taka fryzura doskonale pasuje do sukien ślubnych z głębokim wycięciem na plecach oraz pozwala wyszczuplić optycznie szyję i dodać twarzy dziewczęcego uroku. Swobodnie okalające twarz oraz szyję pojedyncze kosmyki pozwalają natomiast uzyskać nieco niedbały, bardzo naturalny efekt, który świetnie sprawdzi się w przypadku kobiet kochających naturalny wygląd.

 

dowolne