Klasyczny warkocz – wygodna i elegancka fryzura na ślub i wesele

Fryzura ślubna to bardzo ważny element ślubnego looku każdej przyszłej panny młodej. Jej wygląd oraz wykonanie mają ogromne znaczenie dla naszego wyglądu i samopoczucia. Panny młode, które najlepiej czują się w swobodnych, klasycznych klimatach powinny rozważyć wybór ślubnego uczesania w postaci warkocza. Jest to elegancka, ponadczasowa i klasyczna fryzura, która każdej kobiecie doda wdzięku oraz podkreśli jej urodę.

Warkocz na wesele. Wygoda i estetyka przez cały dzień

Fryzury ślubne z roku na rok stają się coraz naturalniejsze i bardziej wygodne. Do lamusa powoli odchodzą już misterne upięcia weselne, w których każdy kosmyk musiał znajdować się we właściwym miejscu. Takie fryzury są bowiem pracochłonne w wykonaniu oraz bardzo trudne w utrzymaniu, zwłaszcza w tak intensywnym dniu, jak ślub i wesele. Idealna fryzura dla panny młodej powinna być natomiast wygodna, pasować do sukni oraz być solidnie wykonana. Wszystkie te kryteria spełniają warkocze, które nie bez powodu są aktualnie jedynymi z najmodniejszych ślubnych uczesań.

Warkocz ze względu na sposób jego wykonania najlepiej sprawdzi się u kobiet posiadających długie lub półdługie włosy, które można bez problemu zapleść i upiąć. Aktualnie realizowane ślubne warkocze posiadają naturalny i niezobowiązujący charakter, który nadaje całej stylizacji lekkości i swobody. Są przy tym wygodne i praktyczne – nawet jeśli podczas intensywnej zabawy z warkocza wymknie się pojedyncze pasemko, cała fryzura nadal będzie wyglądała świeżo i estetycznie. Noszenie włosów swobodnie zaplecionych w warkocz jest także bardziej komfortowe – do jego stworzenia nie są bowiem potrzebne duże ilości lakieru ani spinek.

Klasyczny warkocz – wygodna i elegancka fryzura na ślub i wesele

Modny warkocz ślubny a welon i pozostałe dodatki do włosów

Warkocz jest modną fryzurą ślubną, która będzie idealnie pasowała do sukni ślubnych utrzymanych w rustykalnym stylu lub w klimatach boho. Jego zaletą jest także możliwość doboru praktycznie dowolnych dodatków do włosów. Taką fryzurę można bowiem z powodzeniem zestawiać z klasycznym welonem oraz wieloma innymi ozdobami do włosów. Luźno zapleciony warkocz będzie pięknie komponował się ze świeżymi kwiatami swobodnie wplecionymi we włosy oraz wiankami splecionymi z polnych kwiatów. Wielbicielki klasyki mogą z kolei zdecydować się na jego połączenie z elegancką biżuterią do włosów, diademem a nawet opaskami z kryształkami Swarovskiego.

Ogromny wybór warkoczy oraz fryzur ślubnych, które można na ich bazie wykonać sprawia, że warkocz może zostać idealnie dopasowany do sukni, gustu panny młodej oraz rodzaju i długości jej włosów. We fryzurach ślubnych najczęściej wykorzystywane są warkocze zwykłe, typu kłos, francuski, holenderski, chiński i wiele innych. Bardzo ładnie warkocze prezentują się zestawione z falami i lokami lub upięte do góry, gdzie z powodzeniem zastępują klasyczne koki i inne upięcia. Warkocze polecane są głównie dla posiadaczek długich włosów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby panny młode na co dzień noszące krótkie fryzury również się na nie zdecydowały – wystarczy bowiem wykorzystać dopinane pasemka, aby z krótkiej fryzury stworzyć efektowny ślubny warkocz.