Jak wybrać idealną salę weselną? Kilka praktycznych wskazówek dla przyszłych nowożeńców

Wybór miejsca, w którym odbędzie się zabawa i przyjęcie weselne to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie czeka przyszłych nowożeńców. Ogromny wybór lokali weselnych dodatkowo komplikuje to zadanie – jak bowiem spośród nich wybrać tę jedną, jedyną salę, która w 100% spełni nasze oczekiwania? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji!

Lepiej wcześniej niż później, czyli kiedy należy zarezerwować salę weselną?

Sale weselne są rezerwowane najwcześniej spośród wszystkich usług ślubno-weselnych. Poszukiwania lokalu na wesele powinniśmy rozpocząć tuż po ustaleniu daty ślubu. Im wcześniej zaczniemy oglądać sale weselne, tym większe szanse, że trafimy na wolny termin w wybranym lokalu.

Jak wybrać idealną salę weselną? Kilka praktycznych wskazówek dla przyszłych nowożeńców

Przyjmuje się, że salę weselną powinniśmy zarezerwować na ok. rok przed planowanym weselem i takiego terminu warto się trzymać. Pamiętajmy, aby salę weselną zaklepać w pierwszej kolejności, a dopiero później rezerwować kolejne usługi. To od jej dostępności zależy bowiem wszystko inne.

Gdzie szukać lokali na wesele w okolicy?

Dawniej narzeczeni musieli poświęcić sporo wolnego czasu na poszukiwanie idealnej sali weselnej. Konieczne było bowiem obdzwonienie lokali w celu sprawdzenia wolnych terminów, osobiste odwiedzenie wybranych z nich oraz ustalenie szczegółów rezerwacji z obsługą.

Dziś sprawa wygląda dużo lepiej. Sale weselne możemy bowiem wyszukać przez Internet, obejrzeć zdjęcia ich wystroju oraz online sprawdzić dostępność terminów. Pozwala to zaoszczędzić czas i osobiście odwiedzić tylko te lokale, które odpowiadają nam pod względem wystroju, ceny oraz dostępności.

Lokalizacja sali weselnej – w mieście czy poza nim?

Najwygodniejszym pod względem organizacyjnym rozwiązaniem jest wybór sali weselnej zlokalizowanej w mieście, w niewielkiej odległości od kościoła lub USC. Takie położenie lokalu nie będzie bowiem wymagało od nas zorganizowania dodatkowego środka transportu, który dowiezie gości na zabawę.

Nie wszyscy nowożeńcy chcą jednak bawić się w otoczeniu wielkomiejskiego zgiełku. Miłośnicy natury i przyrody najchętniej wybierają bowiem sale weselne zlokalizowane poza miastem. Bliskość lasu, jeziora, cisza i spokój to bowiem idealny wybór dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od miasta. Wybierając lokal położony poza miastem musimy jednak pamiętać o autokarze, który umożliwi gościom wygodne dotarcie na miejsce zabawy oraz bezpieczny powrót do domów.

Smaczne i dopasowane do gustu weselników menu

Jednym z najważniejszych aspektów, który często okazuje się decydujący przy wyborze sali weselnej, jest serwowane przez nią menu. W menu weselnym mogą dominować tradycyjne polskie potrawy, które kochają niemal wszyscy goście, jak i bardziej wyszukane dania, których nie powstydziłby się nawet najlepszy światowy szef kuchni.

Wybór dań weselnych zależy w dużej mierze od upodobań gości. Jeśli wśród nich dominują osoby o klasycznych upodobaniach kulinarnych, warto postawić na polską kuchnię. W sytuacji, kiedy nasi goście chętnie próbują natomiast nowych smaków lub mają bardziej wyszukany gust, z powodzeniem możemy zaserwować im niezapomniany posiłek w postaci wykwintnych dań weselnych.

Komponując menu weselne nowożeńcy nie powinni zapominać o osobach o specyficznych wymaganiach kulinarnych. Wybierając sale weselne warto więc dowiedzieć się, czy istnieje w nich możliwość przygotowania posiłków wegetariańskich, dań bezglutenowych czy specjalnego menu dla najmłodszych.