Jak przygotować się do sesji ślubnej w plenerze?

Ślubne fotografie to wspaniała pamiątka, która przez wiele kolejnych lat będzie nam przypominała o tym niezwykłym wydarzeniu. Zdecydowana większość nowożeńców decyduje się na wykonanie sesji plenerowej, która w zależności od preferencji pary może odbyć się w dniu ślubu lub w innym dogodnym dla niej terminie. Jak przygotować się do sesji ślubnej w plenerze, aby jej rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania?

Wybór odpowiedniego fotografa ślubnego

Elementem decydującym o jakości oraz walorach estetycznych naszych zdjęć ślubnych jest wybór odpowiedniego fotografa. Najlepiej, aby dany profesjonalista specjalizował się w fotografii ślubnej, która jest dziedziną wymagającą od swojego adepta doświadczenia oraz odpowiedniego warsztatu. Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnego fotografa warto więc zapoznać się z jego portfolio szczególną uwagę zwracając na zdjęcia ślubne wykonane w plenerze. Jeśli ich styl oraz jakość nam odpowiadają, taki specjalista z pewnością będzie dobrym wyborem.

Podczas spotkania z fotografem warto ustalić miejsce oraz czas realizacji sesji plenerowej. Fotografowie na co dzień pracujący w naszym mieście lub regionie z pewnością będą w stanie sami zaproponować atrakcyjne miejsca, które będą idealnym tłem ślubnej sesji. Warto także wskazać fotografowi własne lokalizacje np. te bezpośrednio związane z naszym związkiem, aby mógł on odpowiednio zaplanować przebieg całej sesji oraz rozłożyć jej poszczególne elementy w czasie.

Jak przygotować się do sesji ślubnej w plenerze?

Rekwizyty i ich wybór na sesję w plenerze

Atrakcyjne dodatki takie, jak balony, plakietki, parasolki oraz inne gadżety mogą całkowicie odmienić wygląd zdjęć nadając im niepowtarzalnego charakteru oraz większej oryginalności. Inne ciekawe dodatki takie, jak stare auta czy przedmioty bezpośrednio związane z pasją obojga nowożeńców pozwolą z kolei uzyskać atrakcyjny klimat oraz jeszcze bardziej spersonalizować fotografie.

Wybór dodatków i rekwizytów warto zawczasu ustalić z fotografem oraz przedstawić mu swoją wizję klimatu zdjęć. Dzięki temu profesjonalista będzie od razu wiedział, jakich efektów oczekujemy po sesji oraz będzie w stanie dopasować wszystkie jej elementy tak, aby wspólnie tworzyły spójną oraz estetyczną całość.

Jak przygotować się do sesji ślubnej w plenerze?

Jak dać się ponieść emocjom i nie poddać się stresowi podczas sesji?

Przed sesją zdjęciową warto zadbać o wypoczynek, zjedzenie lekkiego i pożywanego śniadania oraz zaplanowanie punktualnego dojazdu na miejsce spotkania z fotografem. Świeżo upieczona małżonka powinna zatroszczyć się o wykonanie makijażu oraz fryzury zbliżonych do tych, które miała na sobie w dniu ślubu. Szczególną uwagę należy poświęcić makijażowi, który powinien dokładnie zakrywać wszystkie niedoskonałości cery oraz być maksymalnie trwały.

Podczas sesji warto rozluźnić się i uważnie słuchać wskazówek fotografa. Pamiętajmy, że najlepsze zdjęcia wychodzą robione spontanicznie – warto więc dać się ponieść chwili i zachowywać się po prostu swobodnie zapominając na chwilę o obecności fotografa i jego obiektywu. Profesjonalny fotograf z doświadczeniem zadba o robienie przerw na odpoczynek podczas sesji oraz udzielanie niezbędnych instrukcji po to, abyśmy znakomicie bawili się oraz czuli podczas sesji.