Jak dobrać muzykę na wesele?

Uroczystość zaślubin wymaga podejmowania działań zakrojonych na szeroką skalę. Na głowie Pary Młodej spoczywa nie tylko wystrój sali i odpowiednie menu weselne, lecz także oprawa muzyczna. Jak skomponować listę utworów i zabaw, aby porwać na parkiet gości w każdym wieku?

O gustach się nie dyskutuje

Stare jak świat porzekadło, które niejednego wybawiło z opresji. Prawda jest taka, że nie jesteście w stanie zadowolić wszystkich zaproszonych gości, ponieważ z tłumu zawsze wybije się osoba, która niekoniecznie spełnia się w roli króla parkietu. Kiedy uświadomicie sobie ten fakt, o wiele łatwiej będzie ustalić z DJ-em lub zespołem to, co nastąpi w waszym wielkim dniu.

Co może wpłynąć na wybór repertuaru

Niezależnie od tego, czy oprawą waszego wesela zajmie się orkiestra grająca muzykę na żywo, czy wzięty DJ, każde z nich chętnie przystanie na wasze muzyczne propozycje. Zatem czy korzystniej jest dobrać muzykę odpowiadającą Waszym preferencjom, czy może dopasować repertuar do szerszego grona? Wszystko zależy od kilku czynników.

  • Huczne wesele czy w kameralnej atmosferze?

Im większe grono zaproszonych, tym trudniej dopasować muzykę. Impreza weselna na 100 par zazwyczaj odbywa się wówczas w rytmach, które poderwą do tańca najbardziej zniechęconych. Rodzina Pary Młodej bawi się wówczas przy hitach disco, pop lub disco polo.

Jeśli natomiast wesele ma bardziej kameralny charakter, z łatwością dobierzecie aranżacje trafiające w gusta zaproszonych. Na przyjęciu ślubnym to głównie wpływa na atmosferę. Można pokusić się tutaj o klasyczne hity przeplatane delikatną muzyką jazzową na czas przerw.

Jak dobrać muzykę na wesele?

  • Przedział wiekowy

Niemałe znaczenie ma rozpiętość wiekowa waszych gości. Jeśli urządzacie wesele, w którym wezmą udział głównie ludzie młodzi, bez wahania można przygotować listę najnowszych hitów, które odtworzy zespół lub DJ. Spośród wielu aranżacji każdy z pewnością odnajdzie swoje ulubione rytmy, które porwą go na parkiet na wiele godzin.

Gdy z kolei na waszym weselu będzie bawić się wielopokoleniowa rodzina, najbezpieczniej będzie tak ułożyć repertuar, aby znalazły się w nim najpopularniejsze kawałki z każdej dekady. Warto oddać pokłon najstarszym z rodu, przygotowując dedykowany set złożony z kawałków, przy których przeżywali swoją młodość. Podobnie można postąpić z rodzicami – składanka ich ulubionych piosenek z pewnością sprawi im przyjemność.

  • Zabawa tematyczna

Coraz więcej par decyduje się urządzić swoje wesele w określonym stylu. Ustalenie muzyki jest tutaj najmniejszym ze zmartwień. Goście otrzymując zaproszenie, powiadamiani są o tym, w jakim temacie przebiegnie cała impreza. Każdy więc może mniej więcej spodziewać się aranżacji, które będą oprawiać ten ważny dzień. Wesele w stylu disco z lat 80.? A może zaślubiny w hawajskim stylu? Goście na długo zapamiętają tę noc, której najpiękniejszym akompaniamentem jest szum fal.

Przemyślana i dopasowana oprawa muzyczna jest gwarancją udanej zabawy. Jeśli macie już dopięte wszystko na ostatni guzik, pozostaje nam życzyć niezapomnianej nocy!