Idealny bukiet ślubny dla panny młodej. Jaką kompozycję wybrać?

Bukiet to jeden z tych dodatków ślubnych, z których świadomie nie zrezygnuje żadna panna młoda. Świeże kwiaty zebrane w misternie, starannie ułożoną kompozycję florystyczną stanowią boiwem swoisty znak rozpoznawczy każdej kobiety wychodzącej za mąż. Wymarzony bukiet warto zamówić u doświadczonego florysty oraz dokładnie wyjaśnić mu, jakiej kompozycji oczekujemy. Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania swojego bukietu ślubnego?

Idealny bukiet ślubny, czyli jaki?

Wybór bukietu ślubnego jest bardzo istotną kwestią, dlatego nie warto zostawiać jej na ostatnią chwilę. Kompozycja kwiatowa stanowi bowiem ważne dopełnienie stylizacji panny młodej oraz powinna być starannie dopasowana do jej sukni oraz stylu. Bukiet powinien być wykonany przez doświadczonego profesjonalistę, gdyż gotowa kompozycja musi bez wody przetrwać często wiele godzin. Warto także wiedzieć, że nie wszystkie kwiaty nadają się do bukietu ślubnego właśnie ze względu na ograniczoną trwałość niektórych gatunków.

Podstawowym warunkiem, jaki musi spełnić każdy bukiet ślubny, aby zyskać sobie miano tego idealnego, jest jego dopasowanie do gustu oraz preferencji panny młodej. Z tego powodu warto w pierwszej kolejności zdecydować się na jego stworzenie z kwiatów, które osobiście lubimy za formę, kolor lub zapach. Gotowa kompozycja będzie bowiem stanowiła swoistą wizytówkę panny młodej, powinna więc dobrze oddawać jej gust oraz osobowość.

Bukiet powinien także pasować kolorystycznie do sukni ślubnej, ale nie oznacza to, że jesteśmy skazane tylko na biel i jasne barwy! Bukiety ślubne często wykonuje się także z dodatkiem kwiatów o intensywnych barwach, które nadają całej kompozycji kolorów oraz wnoszą do niej więcej życia. Do sukni w kolorze śnieżnej bieli dobrze pasują praktycznie wszystkie kolory, z kolei do kreacji w odcieniu écru warto dobierać kwiaty w kolorze żółci, pomarańczy, różu oraz czerwieni.

Idealny bukiet ślubny dla panny młodej. Jaką kompozycję wybrać?

Wzrost i figura panny młodej a rozmiary i forma kompozycji kwiatowej

Bukiet ślubny może występować w różnych rozmiarach, począwszy od niewielkich, skromnych kompozycji florystycznych, aż po okazałe bukiety, których trudno nie zauważyć. Wybór rozmiarów kompozycji kwiatowej dla panny młodej powinien być jednak uzależniony nie tylko od jej osobistych preferencji, ale także od sylwetki i wzrostu.

Panie o dość niskim wzroście i filigranowej budowie ciała powinny raczej unikać zbyt okazałych i dużych bukietów, które mogą nadmiernie przytłaczać ich drobną sylwetkę. Niezbyt trafionym wyborem dla nich będą także efektowne i rozbudowane kompozycje kaskadowe, które mogą skracać optycznie ich sylwetkę. Lepszym wyborem dla drobnych i niskich kobiet będą natomiast niewielkie kompozycje kwiatowe najlepiej przygotowane w firmie zwartego bukietu.

Panny młode średniego i wysokiego wzrostu mogą natomiast z powodzeniem wybierać bardziej okazałe i rozbudowane bukiety, w tym także efektowne kompozycje kwiatowe w formie kaskadowej. Duże bukiety ślubne będą także bardzo trafnym wyborem dla panien młodych o nieco pełniejszych kształtach, gdyż ich dodatek pozwoli optycznie wysmuklić ich sylwetkę oraz nadać jej elegancji.

 

dowolne