Fryzura ślubna – elegancki kok czy romantycznie rozpuszczone włosy?

Fryzura ślubna – elegancki kok czy romantycznie rozpuszczone włosy?

Fryzura ślubna to zaraz po sukni najważniejszy element ślubnego wizerunku panny młodej. Powinna być dopasowana do sukni, gustu panny młodej oraz jej preferencji. Od lat największym zainteresowaniem wśród kobiet planujących swój ślub i wesele cieszą się eleganckie koki. Zaraz za nimi znajdują się natomiast romantyczne fryzury z rozpuszczonymi włosami. Którą z nich wybrać?

Elegancki kok dla miłośniczek klasycznej wygody

Kok to przepiękna fryzura ślubna, która pasuje praktycznie każdej pannie młodej. Jedynym warunkiem do jej wykonania jest posiadanie odpowiedniej długości włosów, która musi być wystarczająca na upięcie całej fryzury. Do eleganckiej i bardzo klasycznej sukni ślubnej idealnie sprawdzi się misterne upięcie, w którym każdy kosmyk będzie znajdował się we właściwym miejscu. Kok może zostać umieszczony na szczycie głowy oraz nieco niżej, na poziomie karku. Elegancki, starannie wykonany kok świetnie komponuje się także z welonem.

Dla miłośniczek nieco luźniejszych i naturalniejszych uczesań świetnie nadaje się z kolei romantyczny kok z luźno wypadającymi z niego kosmykami. Delikatnie podkręcone włosy będą wspaniale układały się wokół twarzy, a cała fryzura ślubna nabierze lekkości i naturalności. Romantyczny kok z wypadającymi pasemkami to świetny wybór do sukienek w stylu boho oraz empire. Uzupełniony o dodatkowe ozdoby, np. kwiaty, ozdobne spinki z kryształkami Swarovskiego lub inne drobne dodatki będzie wspaniale zdobił przyszłą pannę młodą dodając jej blasku i uroku.

Fryzura ślubna – elegancki kok czy romantycznie rozpuszczone włosy?

Rozpuszczone włosy dla romantycznych panien młodych

Przyszłe panny młode coraz chętniej stawiają na naturalność. Nie ma z kolei nic bardziej naturalnego niż luźno spływające na plecy i ramiona długie włosy. Taka fryzura ślubna idealnie nadaje się zwłaszcza dla młodszych kobiet, które posiadają piękne, błyszczące i dość długie włosy.

Panny młode, które w tym najważniejszym dniu zdecydują się wystąpić w rozpuszczonych włosach, najczęściej proszą fryzjerkę o ich delikatne podkręcenie. Ułożone w fale lub luźne loki włosy wspaniale zdobią bowiem każdą kobietę oraz idealnie komponują się ze skromnymi sukniami ślubnymi oraz kreacjami w stylu boho. Loki to także wspaniałe uzupełnienie koronkowych sukienek, które w ostatnich latach cieszą się ogromnym zainteresowaniem kobiet.

Decydując się na rozpuszczone włosy fryzurę ślubną warto uzupełnić o ozdobne dodatki. Panny młode, które marzą o weselu w naturalnych klimatach mogą założyć na głowę wianek z drobnych polnych kwiatów lub postawić na pojedyncze gałązki luźno wpięte we włosy. Miłośniczki błyszczących ozdób mogą z kolei uzupełnić swoją fryzurę ślubną o połyskujące spinki podtrzymujące niesforne kosmyki na miejscu lub efektowny diadem, który idealnie uzupełni suknię ślubną typu princessa.

Fryzura ślubna – elegancki kok czy romantycznie rozpuszczone włosy?

Próbna fryzura ślubna i jej rola

Bez względu na to, czy wybierzemy elegancki kok, czy też postawimy na bardziej naturalne i romantyczne rozpuszczone włosy, wykonanie ślubnej fryzury warto powierzyć profesjonalnej fryzjerce. Niezwykle istotne jest także wykonanie jednej lub kilku wybranych fryzur na próbę na kilka tygodni przed ślubem. Pozwoli to ocenić, jak nasza fryzura ślubna prezentuje się wraz z suknią i dodatkami do niej oraz czy bez problemu utrzymuje się przez cały dzień.