Dylematy przyszłej panny młodej – suknia ślubna z welonem czy bez?

Wybór sukni ślubnej i dodatków do niej to jeden z najprzyjemniejszych elementów ślubnych przygotowań. Jest także jednym z najtrudniejszych – w końcu to od sukni ślubnej w dużej mierze zależy, jak panna młoda będzie prezentowała się w tym ważnym dla siebie dniu. Jedną z największych rozterek przyszłych małżonek jest welon. Czy postawić na klasykę i dobrać do sukni ślubnej welon, czy też całkowicie z niego zrezygnować?

Welon do klasycznej ślubnej stylizacji

Dawniej panny młode nie miały takich dylematów. Welon był bowiem nieodłącznym elementem, bez którego ślubna stylizacja nie mogła być uznana za kompletną. Dziś sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie i coraz więcej przyszłych panien młodych całkowicie z niego rezygnuje.

Welon to doskonały dodatek do sukni ślubnej, z którego warto skorzystać, jeśli w dniu swojego ślubu stawiamy na klasykę i tradycję. Doskonale pasuje do niemal wszystkich fasonów sukien ślubnych oraz idealnie współgra zwłaszcza ze skromnymi kreacjami, którym nadaje dodatkowych walorów ozdobnych. Welonów obecnie jest tak ogromny wybór, że każda przyszła panna młoda znajdzie wśród nich model idealnie dopasowany do swojego gustu, stylu sukni oraz pozostałych dodatków. Zasada jego doboru jest prosta – im bardziej strojna i bogato zdobiona jest nasza suknia, tym welon powinien być skromniejszy.

Do wyboru mamy wygodne i klasyczne welony krótkie oraz ich dłuższe, bardziej eleganckie odpowiedniki. Długi, ciągnący się za panną młodą welon świetnie sprawdzi się w kościele oraz będzie wspaniałym uzupełnieniem eleganckich sukien ślubnych z długim trenem. Krótszy welon nie będzie natomiast krępował ruchów oraz będzie mógł towarzyszyć nam także podczas zabawy weselnej. Welon to także wspaniały atrybut na sesję ślubną – nadaje bowiem stylizacji charakteru i lekkości oraz fantastycznie prezentuje się w ruchu.

Dylematy przyszłej panny młodej – suknia ślubna z welonem czy bez?

Ślubna stylizacja panny młodej bez welonu

Nic nie stoi dziś na przeszkodzie, aby przyszła panna młoda w dniu swojego ślubu całkowicie zrezygnowała z welonu. Warto to zrobić szczególnie w sytuacji, kiedy wybrana przez nas suknia ślubna sama w sobie jest bogato zdobiona – dodatkowy element w postaci welonu może bowiem dodatkowo przytłaczać stylizację oraz odciągać uwagę od tego, co najważniejsze, czyli ślubnej kreacji.

Welon jest także nieco zbędnym dodatkiem do sukien ślubnych utrzymanych w sielskich klimatach boho. Zwiewne ślubne kreacje zdecydowanie lepiej prezentują się bowiem z rozpuszczonymi, ułożonymi w luźne fale włosami oraz delikatnymi kwiatowymi ozdobami wpiętymi w poszczególne kosmyki. Welon w tej sytuacji z powodzeniem zastąpić można efektownym wiankiem z polnych kwiatów.

Z welonu warto zrezygnować także w przypadku wyboru nowoczesnej sukni ślubnej o nieco awangardowym charakterze. Do takich stylizacji klasyczny welon raczej nie pasuje, a jego dodatek może wprowadzić zbędny chaos w naszym ślubnym looku. Nowoczesne suknie ślubne warto natomiast zestawiać z modnymi toczkami, kapelusikami lub nowoczesnymi ozdobami wpiętymi w starannie upięte włosy.