Dom weselny, hotel czy restauracja? Gdzie zorganizować udaną zabawę weselną?

Wybór miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie i zabawa weselna to jedna z najważniejszych decyzji, jakie muszą podjąć wszyscy przyszli nowożeńcy. Zdecydowana większość z nich decyduje się zorganizować swoje wesele w hotelu, domu weselnym lub w restauracji. Każde z tych miejsc posiada swoje atuty, a to, które z nich ostatecznie wybierzemy, zależy w naszej wizji wesela oraz wymagań poszczególnych gości.

Huczna zabawa weselna w domu weselnym

Domy weselne to specjalistyczne lokale, które zajmują się organizacją imprez różnego rodzaju. Wśród nich prym wiodą jednak zabawy weselne. Domy weselne zwykle położone są na obrzeżach miast (chociaż równie dobrze spotkać można także lokale zlokalizowane w centrum lub w jego bliskiej okolicy), oferują więc spokojne otoczenie, a często także dostęp do prywatnego ogrodu. Sporym atutem jest także obecność dużego parkingu, z którego będą mogli skorzystać wszyscy zmotoryzowani goście weselni.

Domy weselne specjalizują się głównie w organizacji większych zabaw weselnych – w ich wnętrzu z powodzeniem zorganizujemy zabawę nawet na 150 i więcej gości! Do dyspozycji nowożeńców są bowiem różnej wielkości sale, które można idealnie dostosować do rozmiarów planowanej zabawy. Dużym ułatwieniem w organizacji całego przedsięwzięcia jest także dostępność różnorodnych dekoracji weselnych na miejscu oraz wystrój poszczególnych sal, który jest dobrze dostosowany do weselnych klimatów.

Dom weselny, hotel czy restauracja? Gdzie zorganizować udaną zabawę weselną?

Eleganckie przyjęcie weselne w hotelu

Kolejnym, bardzo popularnym wśród nowożeńców miejscem na organizację zabawy weselnej są hotele. Są to z reguły eleganckie obiekty, przy których działa także dobrze zorganizowana restauracja. Ich najważniejszym atutem jest jednak dostępność bazy noclegowej, z której chętnie skorzystają goście przybywający na nasze wesele spoza miasta. Dzięki możliwości wynajęcia pokojów hotelowych goście będą mieli zapewniony komfortowy wypoczynek po odbytej zabawie weselnej oraz będą mogli zregenerować siły na wzięcie udziału w poprawinach!

Sale weselne w hotelach zachęcają do skorzystania z ich usług także bardzo eleganckim wystrojem, który zazwyczaj jest zgodny z najnowszymi trendami weselnymi oraz doskonałą, dostępną na miejscu kuchnią. O przygotowanie posiłków dbają bowiem wykwalifikowani szefowie kuchni, dzięki którym hotele mogą zaproponować swoim klientom wyszukane zestawy menu weselnych, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Wesele w restauracji – dla tych, dla których menu weselne gra pierwsze skrzypce!

Nowożeńcy, którzy szczególną uwagę przywiązują nie tylko do samego wystroju wnętrza oraz rozmiarów sali weselnej, ale pragną także zapewnić swoim gościom wyśmienite menu weselne, powinni skupić się na salach weselnych działających przy restauracjach. Są to bowiem obiekty wyspecjalizowane głównie w przygotowywaniu oraz serwowaniu znakomitej jakości posiłków.

Sale weselne przy restauracjach doskonale sprawdzą się do organizacji kameralnych oraz średniej wielkości zabaw weselnych. Zazwyczaj dysponują bowiem jedną bądź kilkoma salami różnych rozmiarów, w których może bawić się ok. setka gości. Ich najważniejszą zaletą jest jednak obecność profesjonalnej obsługi kelnerskiej oraz zestawów menu weselnego na prawdziwie światowym poziomie. Przyszli nowożeńcy mogą więc wybierać zarówno spośród dań tradycyjnej polskiej kuchni, jak i postawić na bardziej wyszukane potrawy kuchni z całego świata.