Dobra muzyka i udana zabawa na weselu. Jak wybrać zespół weselny?

Bez dobrej muzyki nie sposób sobie wyobrazić zabawy weselnej. Mimo tego, że świat idzie naprzód zdecydowana większość nowożeńców stawia jednak na tradycję powierzając oprawę muzyczną swojej zabawy grupom weselnym. Muzyka grana na żywo podoba się zarówno starszym, jak i młodszym gościom, a profesjonalne zespoły weselne są w stanie tak poprowadzić zabawę, aby nikt się nie nudził. Jak wybrać kapelę weselną, z której będziemy w pełni zadowoleni?

Zespoły weselne i ich repertuar muzyczny

Najważniejszym kryterium wyboru zespołu weselnego powinien być jego repertuar oraz styl. Zespoły weselne grają bardzo zróżnicowaną muzykę, która w większości przypadków może być jednak dopasowana do gustu oraz upodobań muzycznych pary oraz jej gości. Stylu jednak nie sposób zmienić, gdyż jest on cechą charakterystyczną dla każdej grupy. Warto więc zapoznać się z nagraniami zespołów oraz ocenić, czy ich sposób wykonania nam odpowiada oraz wpada w ucho.

Profesjonalne zespoły weselne są w stanie wykonywać wiele utworów. W ich repertuarze powinny znaleźć się dobrze wszystkim znane i lubiane polskie przeboje, międzynarodowe hity oraz tradycyjne polskie piosenki biesiadne, których obecność z pewnością docenią nasi rodzice, dziadkowie oraz wujkowie. Repertuar zespołu powinien być więc na tyle urozmaicony, żeby każdy gość dobrze bawił się przy lubianej przez siebie muzyce.

Dobra muzyka i udana zabawa na weselu. Jak wybrać zespół weselny?

Prowadzenie zabawy weselnej i interakcja z gośćmi

Zadaniem zespołu weselnego jest nie tylko gra na instrumentach oraz śpiew. Nawet najlepiej wykonywana muzyka nie jest bowiem wystarczająca, aby skutecznie zachęcić wszystkich gości do wspólnej zabawy, tańca oraz swawoli na parkiecie. Do tego zadania potrzebna jest umiejętna zachęta, którą zapewni wodzirej, czyli osoba, która będzie dbała o dobry kontakt z gośćmi, zabawi ich oraz zachęci do tańca.

W rolę wodzireja może z powodzeniem wcielić się wykonawca kapeli lub jeden z jej członków, który będzie dbał o stały kontakt z weselnikami, organizował dla nich zabawy oraz podkręcał atmosferę podczas szaleństw na parkiecie. Jeśli zależy nam na sprawnym prowadzeniu zabawy warto postawić na zespoły weselne, które posiadają dwóch wykonawców. W czasie, kiedy jeden z nich będzie śpiewał, drugi zadba bowiem o zachęcanie gości do wejścia na parkiet oraz będzie zabawiał ich w trakcie całej imprezy.

Doświadczenie i umiejętności zespołu weselnego. Jak je zweryfikować w praktyce?

Każda młoda para pragnie, aby za prowadzenie jej zabawy weselnej odpowiadała profesjonalna oraz doświadczona grupa muzyczna. Jest to bowiem najlepsza gwarancja tego, że zabawa będzie w pełni udana oraz satysfakcjonująca. Z tego powodu zespoły weselne warto wybierać ze sprawdzonych źródeł. Doskonałym miejscem na ich poszukiwanie są portale ślubne, na których znaleźć można bardzo szeroki wybór usług ślubno-weselnych.

Portale ślubne pozwalają nie tylko zapoznać się ze zdjęciami zespołu, ich ofertą oraz przykładowymi utworami, ale także z opiniami użytkowników, którzy zdecydowali się na podjęcie współpracy z konkretnymi wykonawcami. Dzięki ich opiniom można bowiem ocenić, czy wybrany zespół weselny jest warty uwagi oraz czy warto umówić się z nim na spotkanie.