Dlaczego warto zorganizować zabawę weselną w domu weselnym?

Jedną z najważniejszych decyzji, którą muszą podjąć wszyscy przyszli nowożeńcy jest wybór miejsca, w którym odbędzie się ich zabawa weselna. Zdecydowana większość przyszłych par młodych stawia w tym momencie na pewniaka i dokonuje rezerwacji sali w domu weselnym. Jest to bowiem miejsce, którego głównym filarem działalności jest kompleksowe organizowanie imprez okolicznościowych o różnym charakterze.

Dlaczego warto wybrać dom weselny na swoją zabawę weselną?

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Jego nieodłącznym elementem są zabawa oraz przyjęcie weselne, które wymagają odpowiedniego miejsca. Coraz więcej polskich nowożeńców decyduje się na ich wyprawienie w domu weselnym. Jest to miejsce, w którym odbywają się imprezy o różnym charakterze. Oprócz samych wesel dom weselny może u siebie gościć takie wydarzenia, jak chrzciny, komunie, jubileusze, zabawy urodzinowe, studniówki i wiele innych.

Domy weselne zazwyczaj posiadają kilka, różnej wielkości sal, co sprawia, że w ich murach może się odbyć jednocześnie kilka wydarzeń. Z reguły zlokalizowane są w mieście lub na jego obrzeżach, nie ma więc problemów z dojazdem na miejsce uroczystości. Duży parking pozwala gościom na pozostawienie samochodów w bezpiecznym miejscu, nie ma także większego problemu z zaparkowaniem w pobliżu busa lub wynajętego autokaru.

Domy weselne posiadają bardzo zróżnicowany wystrój, który najczęściej łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Mieszczące się w nich sale weselne posiadają różne rozmiary, co pozwala nowożeńcom na idealne ich dobranie do rozmiarów planowanego przyjęcia. Zaletą, którą dom weselny wyróżnia się na tle innych miejsc przeznaczonych do organizacji wesel, jest jego kompleksowa oferta. Na miejscu znajdziemy bowiem catering dopasowany do wymagań nowożeńców oraz ich gości, profesjonalną obsługę kelnerską oraz możliwość dostosowania wystroju sali do klimatu wesela.

Dlaczego warto zorganizować zabawę weselną w domu weselnym?

Dom weselny na zabawę weselną – o czym warto wiedzieć rezerwując w nim salę na wesele?

Wybierając dom weselny na miejsce swojej zabawy weselnej nowożeńcy powinni mieć świadomość dwóch kluczowych rzeczy. Po pierwsze, domy weselne zazwyczaj nie posiadają własnego zaplecza kuchennego, co w praktyce oznacza, że menu weselne zostanie przygotowane oraz dostarczone przez zewnętrzną firmę cateringową. W ich ofercie znajdują się zwykle standardowe dania, jeśli więc priorytetowe znaczenie ma dla nas wykwintna kuchnia, na miejsce swojej zabawy weselnej zdecydowanie bardziej warto wybrać hotel lub restaurację.

Po drugie, dom weselny posiada raczej minimalistyczny, dopasowany do trendów ślubnych wystrój, który niekoniecznie musi przypaść do gustu parom lubującym się w klimatach retro, boho lub glamour. Rozwiązaniem tego problemu może być samodzielne przygotowanie ozdób, co jest jednak czynnością dość pracochłonną i wymagającą pod względem organizacyjnym. Jeśli więc wystrój domu weselnego nie do końca spełnia nasze oczekiwania warto rozejrzeć się za salą, której wygląd będzie nas satysfakcjonował bez dodatkowych modyfikacji.