Biżuteria ślubna, czyli efektownie zabłysnąć w swoim najważniejszym dniu?

Dzień ślubu i wesela to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety, w którym każda z nas chciałaby prezentować się naprawdę wyjątkowo. Na wyborze sukni i ślubnego uczesania przygotowania ślubnego looku jeszcze się nie kończą – to dodatki biżuteryjne w dużej mierze decydują bowiem o tym, jak ostatecznie będziemy wyglądały. Jak prawidłowo dopasować ślubną biżuterię do sukni i jakie dodatki wybrać?

Biżuteria ślubna – podstawowe zasady doboru, które warto poznać

W przypadku biżuterii ślubnej zasada jest bardzo prosta do zapamiętania – im bardziej szykowna i ozdobna jest wybrana przez nas suknia, tym dodatki do niej powinny być skromniejsze. Żadna z nas nie chciałaby przecież w dniu swojego ślubu prezentować się pretensjonalnie! Na wybór bardziej ozdobnej oraz rzucającej się w oczy biżuterii mogą pozwolić sobie tylko panny młode w skromnej sukni, aczkolwiek i w tym przypadku warto zachować pewien umiar pamiętając, że w przypadku naszego wyglądu zwykle mniej znaczy więcej.

Biżuteria ślubna może występować w różnych kolorach. Warto jednak pomyśleć o jej dopasowaniu do naszego typu urody oraz karnacji. Jeśli na co dzień wolimy nosić złotą biżuterię, warto o niej pomyśleć także w dniu swojego ślubu. Tradycyjne złoto doskonale pasuje dla pań o ciepłym typie urody, gdyż podkreśla ich zdrową karnację oraz nie uwypukla mankamentów cery. Kobiety, które natomiast świetnie czują się w dodatkach biżuteryjnych z białego złota lub srebra powinny postawić właśnie na nie. Chłodny blask srebrnej biżuterii będzie wspaniałym dopełnieniem śnieżnobiałej sukni oraz podkreśli urodę jej właścicielki.

Biżuteria ślubna, czyli efektownie zabłysnąć w swoim najważniejszym dniu?

Jaką biżuterię ślubną warto założyć na tę wyjątkową okazję?

Biżuterię ślubną najlepiej jest kupować w komplecie lub, jeśli to niemożliwe, starać się tak dopasować do siebie poszczególne dodatki, aby wspólnie tworzyły jedną stylistyczną całość. Pozwoli to na uzyskanie spójnego wyglądu, który z pewnością zostanie doceniony zarówno przez nas same, jak i przez wszystkich gości.

Bardzo ważnym elementem doboru biżuterii jest także jej dopasowanie do ślubnego uczesania. Panny młode, które w dniu swojego ślubu wystąpią z włosami upiętymi w zgrabny kok, nie powinny zapominać o kolczykach. W takiej sytuacji warto postawić na bardziej widoczne, wiszące modele, które optycznie wysmuklą szyję oraz dodadzą twarzy blasku. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku sukien ślubnych z dekoltem, który również warto podkreślić efektowną kolią lub naszyjnikiem.

Elementem ślubnej biżuterii, której nie powinno zabraknąć w weselnym looku panny młodej, jest także bransoletka. Można zdecydować się zarówno na skromną biżuterię na nadgarstek, jak i wybrać bardziej ozdobną bransoletkę, która z pewnością nie przejdzie nie zauważona. Panny młode, które kochają dodatki biżuteryjne i pragną w dniu swojego ślubu błyszczeć w prawdziwym tego słowa znaczeniu powinny także rozważyć wybór biżuterii do włosów. Dodatki w postaci ozdobnych spinek, łańcuszków lub efektownego diademu świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku włosów upiętych wysoko do góry, jak i luźno spływających po ramionach.

 

dowolne